שינוי בהסכם גישור לאחר שנחתם - האם חוקי? - פורום גישור וישוב סכסוכים

שאלה חדשה
 • אילנה

  נשלח ע"יאילנה 11:33, 9 במרץ 2014

  הוסכם בגישור שאתפשר על סכום מסויים. קיבלתי לחתימה מהנתבעת (על ידי חברת הביטוח שלה) הסכם עם פסקה מסוימת שהיתה אחת מהתנאים שלי. חתמתי ושלחתי. לאחר מספר ימים, קיבלתי הסכם חדש שבו שונתה אותה פסקה, בלי לידע אותי, מבלי לשאול אותי אם אני מסכימה. האם זה חוקי? אמנם חתמתי ושלחתי - כי כל מה שרציתי זה לגמור את העניין הזה (הגישור השאיר אותי תשושה נפשית כי עמדתי תחת לחצים מצד הנתבעת ומצב המגשרים). בהסכם חתום שאני אמורה לקבל שיק לתאריך 1.3.14. עד היום 9.3.14 - לא קיבלתי את השיק. האם זה נחשב הפרת הסכם? מה עושים במקרה כזה? המון תודה על התשובה.

  השב
 • 10:31, 23 במרץ 2014

  אילנה שלום,
  אני מצטער לשמוע על תחושותייך בהליך הגישור והמצב הרגשי שבו היית עובר לחתימתך על ההסכם.
  הסכם גישור צריך להיחתם ממקום פנימי אחר לחלוטין - מקום של בחירה חופשית ומלאה.
  לגוף הדברים, הערכתי היא שהצד השני ששלח לך הסכם נוסף (ומתוקן מבחינתו) לחתימה - לא רואה בחתימתך על ההסכם הראשון כהסכם שהתגבש ביניכם.
  במקום הזה עומדות בפנייך שתי אפשרויות.
  האחת - לפנות למגשר ולבקש לקיים ישיבה נוספת על מנת ליישר את הפינות וההדורים.
  השניה - לפנות לבימ"ש ולבקש שיקבע שההסכם הראשון שנשלח אלייך תקף ומחייב, (בהנחה שהוא מבטא את ההסכמות שאת מעוניינת בהם) דרך זו - אף שמשפטית היא תקפה - סותרת לחלוטין את מהות הליך הגישור ואני לחלוטין לא ממליץ ללכת בה ! (גם מסיבה פרקטית לחלוטין שזה פתיחה של הליך משפטי לכל דבר ועניין על כל המשתמע מכך)
  אני מקווה שאצל המגשר - עם ההבנות שלך שההגעה שלך להסכם פשרה צריכה להיעשות ממקום של בחירה ורצון בתוצאה המתקבלת - תוכלי לסיים את ההליך הזה בתחושה טובה הרבה יותר ובהרגשה שקיבלת את המיטב עבורך בנסיבות העניין.
  בהצלחה
  חיים מן, עו"ד ומגשר

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ערן שדה

מנהל הפורום: עו"ד ערן שדה

חבר לשכת עורכי הדין בישראל, בעל תואר ראשון L.L.B במשפטים, אוניברסיטת חיפה. מגשר בהכשרת לשכת עורכי
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד אוה וייס

מנהל הפורום: עו"ד אוה וייס

בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת חיפה ותואר שני ביחסים בינ"ל מאוניברסיטת חיפה. התמחתה במשרד עורכ
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה

נקלעתם לסכסוך? בכוונתכם להגיש תביעה משפטית? הוגשה נגדכם תביעה? בית המשפט הפנה אתכם לגישור? בין אם אתם גוף עיסקי, עורכי דין או אנשים פרטיים, פורום גישור וישוב סכסוכים העוסק בדרכים החלופיות לפתרון סכסוכים, יתן לכם תשובות באילו מקרים הליך גישור מתאים? האם כדאי לפתור המחלוקת מחוץ לכותלי בית המשפט? באיזה שלב כדאי לפנות לגישור? איך בוחרים מגשר? אילו כללים חלים על הליך הגישור? אתם מוזמנים להעלות שאלות וסוגיות המעסיקות אתכם.
חשוב לדעת כי התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.