גישור וחלוקת רכוש חצי חצי - פורום גישור וישוב סכסוכים

שאלה חדשה
 • טל

  נשלח ע"יטל 14:43, 20 ביוני 2015

  שלום, האם במקרה של פער קיצוני בהשתכרות בין בעל ואישה (20 אלף נטו מול 3, לטובתו של הבעל) יש סיכוי שהגישור יצליח? לגבי הילד יש הסכמה למשמורת משותפת. לדעתו של עו"ד שהתייעצתי איתו - בפניה לבית משפט אוכל לקבל יותר מ 50% מהזכויות בדירה וכן מזונות גבוהים יותר - כדי לאפשר לי ולילדי חיים ברמה שהיא לא פחותה מבעבר, שכן ילקח בחשבון עיקרון השוויון המהותי. מבחינתי חלוקת רכוש חצי חצי תהווה פגיעה ברמת החיים שלי ושל ילדי. אודה לך לחוות דעת נוספת.

  השב
 • 16:05, 20 ביוני 2015

  ברצוני להוסיף, שהדירה נמצאת באיזור יקר, שלא תהייה לי אפשרות להמשיך להתגורר בו בתנאי של חלוקה שווה- בגלל פער ההשתכורות, אולם, אם נגיע להסכם שבו אקבל כ-65% מהזכויות ואז בקיזוז כתובה וויתור על מדור + הלוואה נוספת + עזרה מהוריי אוכל לקנות את חלקו בדירה.
  נראה שזו האפשרות היחידה לרמת חיים דומה לילד, כולל מגורים, אותו ביה"ס ואותם חברים. יצויין שבעלי כרגע שוכר דירה באיזור זה גם כן.

  כאמור - אשמח לsecond opinion - האם יש סיכוי להגיע להסכם דומה בגישור או בביה"מ.

  תגובה
 • 10:25, 2 ביולי 2015

  שלום טל, אבקש לציין בפנייך כי את זכאית גם למחצית מהזכויות הסוציאליות והפנסיוניות שנצברו בתקופת הנישואין, כמו גם יש לבדוק מוניטין ונכסי קריירה של הבעל. לטעמי בגישור בדרך כלל ניתן להשיג יותר בכל המובנים ובטח בנושא מזונות ילדים.
  רמת החיים משתנה לאחר גירושין, מדברים על רמת חיים שרוצים לשמר שלום בית .
  ייתכן והפתרון יהיה בהיוון חלק מהמדור של הילד ובשאר הזכויות נכון למועד הפירוד.
  בהצלחה,

  תגובה
 • 08:39, 14 באוקטובר 2015

  שם תוכן הודעה: שלום טל,

  אכן ישנו פער משמעותי בהשתכרות, אולם יש לזכור שבמשמורת משותפת לעיתים המזונות מופחתים, ממליצה לך בחום לנסות להגיע להסכם הוגן , לא בהכרח ידך תהיה על העליונה בבית המשפט.
  בברכת יום שלו ושקט.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ערן שדה

מנהל הפורום: עו"ד ערן שדה

חבר לשכת עורכי הדין בישראל, בעל תואר ראשון L.L.B במשפטים, אוניברסיטת חיפה. מגשר בהכשרת לשכת עורכי
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד אוה וייס

מנהל הפורום: עו"ד אוה וייס

בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת חיפה ותואר שני ביחסים בינ"ל מאוניברסיטת חיפה. התמחתה במשרד עורכ
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה

נקלעתם לסכסוך? בכוונתכם להגיש תביעה משפטית? הוגשה נגדכם תביעה? בית המשפט הפנה אתכם לגישור? בין אם אתם גוף עיסקי, עורכי דין או אנשים פרטיים, פורום גישור וישוב סכסוכים העוסק בדרכים החלופיות לפתרון סכסוכים, יתן לכם תשובות באילו מקרים הליך גישור מתאים? האם כדאי לפתור המחלוקת מחוץ לכותלי בית המשפט? באיזה שלב כדאי לפנות לגישור? איך בוחרים מגשר? אילו כללים חלים על הליך הגישור? אתם מוזמנים להעלות שאלות וסוגיות המעסיקות אתכם.
חשוב לדעת כי התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.