תנאי לגישור קבלת כסף לכלכלת הבית - פורום גישור וישוב סכסוכים

שאלה חדשה
 • יפעת

  נשלח ע"ייפעת 14:57, 20 ביוני 2015

  בעלי עזב את הבית מרצונו לפני כחצי שנה, היום אנו נמצאים בתחילתו של תהליך גישור. בחודשיים האחרונים לא קיבלתי ממנו כסף לכלכלת הבית (שילם על חוגים וכמה הוצאות קטנות של הבת שלנו וגם תשלומי משכנתא). האם אני יכולה לדרוש כתנאי להמשך גישור לקבל כסף לכלכלת הבית, כולל רטרואקטיבית? המשכורת שלי לא גבוהה ואני נאלצת לחסוך כל שקל. טענתי בפני המגשר שאני מרגישה תחת לחץ ושמופעלת עליי אלימות כלכלית, אך לתשובתו אני לא יכולה להציב תנאים מוקדמים בגישור. האם טענתי מוצדקת? הלחץ הכלכלי משמעותי מאוד ואני מרגישה שבאנו לגישור לא בעמדות שוות ואני אאלץ להסכים לכל מה שיציעו לי על מנת כבר לקבל את המזונות ואת חלקי ברכוש המשותף, שכן אני מנסה בכל מעודי להמנע מללכת לביה"מ. תודה רבה

  השב
 • 10:31, 2 ביולי 2015

  שלום יפעת,

  כדבר שבשיגרה אני נוהגת כבר שנים לקבל הסכמה על תשלום דמי מזונות בסיסים לא שנויים במחלוקת לתקופת הגישור, גישור כפי שציינת יכול להימשך זמן רב ואין הגיון או הצדק לניהול הליך גישור ללא מזונות בסיסיים מוסכמים.
  קחי בחשבון שבמידה והגישור לא יצלח, בתי המשפט אינם פוסקים מזונות בדרך כלל עבור התקופה הקודמת להגשת התביעה.
  תוכלי להגיש תביעה להחזר הוצאות בגין הקטינה לאם.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ערן שדה

מנהל הפורום: עו"ד ערן שדה

חבר לשכת עורכי הדין בישראל, בעל תואר ראשון L.L.B במשפטים, אוניברסיטת חיפה. מגשר בהכשרת לשכת עורכי
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד אוה וייס

מנהל הפורום: עו"ד אוה וייס

בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת חיפה ותואר שני ביחסים בינ"ל מאוניברסיטת חיפה. התמחתה במשרד עורכ
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה

נקלעתם לסכסוך? בכוונתכם להגיש תביעה משפטית? הוגשה נגדכם תביעה? בית המשפט הפנה אתכם לגישור? בין אם אתם גוף עיסקי, עורכי דין או אנשים פרטיים, פורום גישור וישוב סכסוכים העוסק בדרכים החלופיות לפתרון סכסוכים, יתן לכם תשובות באילו מקרים הליך גישור מתאים? האם כדאי לפתור המחלוקת מחוץ לכותלי בית המשפט? באיזה שלב כדאי לפנות לגישור? איך בוחרים מגשר? אילו כללים חלים על הליך הגישור? אתם מוזמנים להעלות שאלות וסוגיות המעסיקות אתכם.
חשוב לדעת כי התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.