איבחון פסיכיאטרי על מצב הילדה בגלל המצב בדרום - פורום חוות דעת פסיכיאטרית

שאלה חדשה
 • עזרי

  נשלח ע"יעזרי 11:56, 22 בנובמבר 2012

  אני גרוש ואב לילדה בת 10. הבת מתגוררת עם אמה באשדוד ואני גר ברחובות. אני מעוניין להעביר את הבת שלי לגור ברחובות או בכל עיר אחרת צפונית לאשדוד מכיוון שהיא סובלת מאוד מחרדות, בוכה המון ומפחדת להיפרד מאימה בגלל המצב בדרום, המצב התגבר במיוחד בשבוע האחרון. כשהיא מגיעה אליי היא נרגעת וחוזרת להיות הילדה שהיא. יש לי וויכוחים עם האימא של הילדה שלא מוכנה לעזוב את אשדוד. אני רוצה משמורת משופת כרגע יש משמורת חלקית. האם אוכל להוכיח בעזרת בדיקה פסיכיאטרית שהילדה סובלת מאוד ומושפעת מאוד מהמצב הביטחוני ובכך זה יסייע לי לקבל משמורת משותפת?

  השב
 • מנהל הפורום:פרופ' משה קוטלר

  פרופ משה קוטלר,מנהל הפורום

  09:42, 5 בדצמבר 2012

  חשוב לבדוק את הילדה עמ לשלול הפרעה פוסט טראומטית
  ולתת טפול תואם. ממצאי הבדיקה יכולים בהחלט להוות פקטור בסוגית המשמורת העתידית.אך מטרת הבדיקה היא בראש ובראשונה טובת הילדה ולא מאבק המשמורת.

  תגובה

אנשים רבים נזקקים לחוות דעת פסיכיאטריות בתהליכים רפואיים ומשפטים, לדוגמא: אדם הפונה בתביעה להכרה בנכות נפשית לבטוח הלאומי רצוי שיביא עמו חו"ד פסיכיאטרית "עשויה כהלכה", במידה וחו"ד אינה בנויה וערוכה כראוי, הפונה יכול להידחות ע"י הביטוח הלאומי. אותו כלל מתייחס לתביעות להכרה בנכות עקב שרות צבאי או בתביעות נזיקין למיניהן.
הפורום יעסוק בנושא חו"ד פסיכיאטריות למיניהן וינפק לפונים תשובות באשר לטיב, למחירים מקובלים, לנקודות שיש להדגיש, תהליכי ערר וכדומה.