אישור לנשיאת נשק - פורום חוות דעת פסיכיאטרית

שאלה חדשה
 • אלון

  נשלח ע"יאלון 18:06, 21 באוקטובר 2013

  פרופ' קוטלר משה נכבד,שלום וברכה, בשנת 2004 החלטתי -עקב קשיי חיים ונסיבותיהם-על טיפול פסיכולוגי קליני. טופלתי ע"י מר מיכאל דר ,פסיכולוג קליני מהמושבה כנרת במשך מספר חודשים, וסיימתי הטיפול עם המלצתו החמה הכתובה. יחד עם זאת ,המליץ לי מר דר לנסות ולהבדק גם ע"י הפסיכיאטרית הגברת לידיה איזקסון מצפת (כיום מנהלת מחלקת בריאות הנפש מבוגרים בביה"ח "זיו" שבצפת) . הגברת לידיה איזקסון המליצה על לוסטרל ,אותו צרכתי עד שנת 2010 ,אז-הוחלף לסימבלטה עקב היותה של זו האחרונה,יעילה גם נגד כאבי גב. לכן את הסימבלטה אני מקבל בהנחה משמעותית . לצערי ,עקב סיבלות הגב נאלצתי לעבור ניתוח גב קשה מאד בביה"ח בילינסון לפני כשנה (ניתוח TLIF). עקב סיבלות הגב איבדתי רבות מיכולותי (מה שנכון גם להיום) ועבודה במסגרת אבטחה ושמירה היתה- ועודה עבורי -"אופציה נוחה" לפרנסתי. יחד עם זאת אני נאלץ תמיד ובאי נעימות רבתי ,לקבל את אישורה מחדש של הגברת איזקסון על שפיותי ונורמליותי ,כדי שאקבל אישור לשאת נשק. איני מדבר על אי הנעימות ,הטרחה שבנסיעות אל משרדה שבצפת וההוצאה הכספית הנכרת . מה שאני כן מבקש הוא לדעת --עד מתי ?,ומה עלי לעשות כדי להוכיח שאני נורמלי לחלוטין מכל בחינה --אישית,חברתית,משפחתית וכו'. אצפה לתשובתך . בכבוד רב, אלון תמיר. טבריה.

  השב
 • מנהל הפורום:פרופ' משה קוטלר

  פרופ משה קוטלר,מנהל הפורום

  06:56, 23 באוקטובר 2013

  ממליץ שתעלה את הבעיה בפני דר איזקסון שתתן לך אשור המעיד על האופי המינורי של בעייתך ועל כך שמצבך יציב ואינו נובע ממחלת נפש.מקווה שכך ימנע ממך הצרך בטלטול מידי תקופה להשגת אישורים כנל.

  תגובה

אנשים רבים נזקקים לחוות דעת פסיכיאטריות בתהליכים רפואיים ומשפטים, לדוגמא: אדם הפונה בתביעה להכרה בנכות נפשית לבטוח הלאומי רצוי שיביא עמו חו"ד פסיכיאטרית "עשויה כהלכה", במידה וחו"ד אינה בנויה וערוכה כראוי, הפונה יכול להידחות ע"י הביטוח הלאומי. אותו כלל מתייחס לתביעות להכרה בנכות עקב שרות צבאי או בתביעות נזיקין למיניהן.
הפורום יעסוק בנושא חו"ד פסיכיאטריות למיניהן וינפק לפונים תשובות באשר לטיב, למחירים מקובלים, לנקודות שיש להדגיש, תהליכי ערר וכדומה.