שינוי שם - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • אילה

  נשלח ע"יאילה 19:41, 29 באוגוסט 2013

  שלום ! מה עושים אם בדרכון של סבתא שלי כתוב שם אחד ואילו בתעודת הלידה של אמא שלי השם עבר "עיברות" והוא קצת שונה? אותו הדבר לגבי סבא שלי, אשר שינה את שמו מאדולף לדן. איך אפשר להסביר את השינוי לצורך הוצאת דרכון?

  השב
 • 13:02, 1 בספטמבר 2013

  טיפלנו עד עתה בכ 2,000 בקשות לערך לקבלת דרכון גרמני. מעולם לא נתקלתי בקשיים מול הרשויות בגרמניה, אם הצגתי להם אישור משרד הפנים על שינוי השם.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.