הקלה בהתאזרחות - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • עידו

  נשלח ע"יעידו 13:37, 25 באוקטובר 2013

  שלום, הסתכלתי באתר של שגרירות גרמניה, וראיתי שישנה אפשרות להתאזרחות לילדים שנולדו לפני 1975 אשר אמם הייתה גרמניה ואביהם היה אזרח זר, הבעיה שהפרוצדורה לא מפורטת יתר על המידה, האם הילדים של אותו אדם יוכלו להתאזרח גם כן? האם אותו אדם צריך לעמוד בתנאים המפורטים (למשל ידיעת השפה הגרמנית)? כיצד ניגשים לתהליך זה? תודה.

  השב
 • 13:08, 27 באוקטובר 2013

  עידו שלום,
  טיפלנו עד עתה בהצלחה בכ 2,000 בקשות לערך לדרכון גרמני. לפרטים נוספים, אני מפנה אותך לאתר שלי. הכי פשוט שתיצור עימי קשר באופן ישיר. אתה תקבל שאלון, אשר נועד לבדוק את סיכוייך לקבל דרכון גרמני.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.