נכדה מבקשת אזרחות - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • רוני

  נשלח ע"ירוני 11:55, 5 בנובמבר 2012

  שלום סבתי ז"ל נולדה בגרמניה ואימי, בתה לא מעוניינת להוציא אזרחות גרמנית אבל אני כן. אם אני אשיג מסמכים שסבתי ז"ל נולדה בגרמניה אני אוכל להוציא אזרחות למרות שלאימי אין?

  השב
 • 11:14, 6 בנובמבר 2012

  ניתן כמובן "לדלג" על אימך. השאלה היא אבל, האם סבתא שלך היתה אזרחית גרמניה. מקום הלידה הוא לא רלוונטי, גם לא קבלת רנטות ופיצויים. את תהיי זכאית לקבל דרכון גרמני, אם אבא של סבתא שלך היה אי פעם אזרח גרמני ואם אימך נולדה אחרי אפריל 1953.

  ד"ר יובל חן, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.