אני, רק שאלה ... - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • Dodo

  נשלח ע"יDodo 23:44, 1 בנובמבר 2013

  בעצם שתי שאלות. 1. אני ובתי בעלי אזרחות גרמנית. אני תבעתי לקבל אזרחות, כיון שסבי וסבתי היו אזרחי גרמניה, וקיבלתי את האזרחות כשהייתי בן 23. בתי קבלה את האזרחות מלידה, כיון שהייתי כבר אזרח גרמני כשנולדה. היא גם אזרחית ישראלית מלידה. כעת בתי יכולה לקבל אזרחות אמריקאית מאמה. האם יש בעיה, מצד הגרמנים, שלבתי תהיינה שלוש אזרחויות - ישראלית, גרמנית ואמריקאית? 2. מנסה להבין - קראתי את ההסברים המפורטים באתר שלך. אמי ילידת 1946, שני הוריה בעלי אזרחות גרמנית (או לפחות היתה להם כשעזבו את גרמניה בשנות השלושים של המאה הקודמת). אני יליד 1969, וב-1992 תבעתי לקבל אזרחות, ולאחר שנה ושלושה חודשים. לפי מה שכתוב באתר, לא הייתי אמור לקבל אזרחות כיון שנולדתי לפני 1975. האם הגרמנים היו סתם נחמדים או שאני מפספס משהו? תודה, Dodo

  השב
 • 16:19, 3 בנובמבר 2013

  לגבי שאלה 1: אם האזרחות הגרמנית קודמת לאזרחויות אחרות ומאוחרות יותר - יכולה להיות בעיה אם אזרח גרמני יחזיק באזרחות נוספת. אם קודם מקבלים אזרחויות זרות ולאחר מכן אזרחות גרמנית, הרי שמבחינת גרמניה אין כל בעיה.

  לגבי 2: אתה מפספס ואין קשר לנחמדות.

  תגובה
 • 22:25, 3 בנובמבר 2013

  ד"ר חן שלום,

  אשמל להסבר.

  1. מה זאת אומרת "יכולה להיות בעיה אם אזרח גרמני יחזיק באזרחות נוספת"? אם בתי, שלה אזרחות ישראלית וגרמנית מלידה, תקבל אזרחות אמריקאית, היא עוברת על החוק? יש אפשרות להסדיר זאת?

  2. תוכל להסביר מה פספסתי?

  תודה,
  Dodo

  תגובה
 • 11:21, 4 בנובמבר 2013

  אם לבת שלך אזרחות גרמנית והיא מבקשת כעת לקבל אזרחות נוספת, היא עלולה לאבד את האזרחות הגרמנית שלה. ניתן לפנות לרשויות בגרמניה כדי לקבל היתר להשאיר את האזרחות הגרמנית. ההחלטה נתונה לשיקול דעת הרשויות. לפיכך יש לנסות ולשכנע את הרשויות הגרמניות בעניין.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.