זכאות לאזרחות גרמנית - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • צביקה

  נשלח ע"יצביקה 11:37, 9 בנובמבר 2013

  יש לי שאלה בנוגע לזכאות לדרכון גרמני. סבי הוא יליד לייפציג 1921, זכאי לרנטה חודשית מגרמניה. ידוע לי כי אביו שירת במלחמת העולם ה-1 בצבא הגרמני. העניין הוא שאינני יודע אם לסבי היתה אזרחות גרמנית או פולנית וכך גם לאביו מכיוון שהם באו לגרמניה מפולין בתחילת המאה שעברה. איך ניתן לברר זאת בכדי לדעת אם לנסות להוציא אזרחות פולנית או גרמנית. בתודה.

  השב
 • 10:35, 10 בנובמבר 2013

  תבצע חיפוש במשפחה הרחבה שלך ותמציא לי העתק את כל המסמכים בלועזית שיש לך על הסבא. מתוך מסמכים אלו, אני מקווה, כי על סמך ניסיון שלנו בהוצאת 2,000 דרכונים לערך, אוכל לאמוד את סיכוייך לקבלת דרכון גרמני. על פניו נראה סיכוי סביר.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.