אזרחות גרמנית בגין סבתא ואמא ילידת גרמניה - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • ארזה

  נשלח ע"יארזה 11:10, 12 בנובמבר 2013

  סבתי ילידת ברלין. סבא שלי יליד פולין , עקר לגרמניה . ב1939 עלה לארץ עם משפחתו. אחרי המלחמה קיבל שילומים על הרכוש שנשאר בגרמניה. אימי קיבלה פיצוי על הפסקת לימודים - חד פעמי. אימי מקבלת עד היום קצבת נכות לפי חוק נכי רדיפות הנאצים ( בעק' טראומת ליל הבדולח) בידנו תע' לידה של אימי שנתכתב כי נולדה ברסלאו גרמניה ודף מפספורט של חסר מולדת. האם אימי יכולה להוציא אזרחות גרמנית? תודה,

  השב
 • 13:41, 12 בנובמבר 2013

  פיצויים מגרמניה או מקום לידה לא מקנים אזרחות. אם הסבא היה גרמני, טובים סיכוייך. לפרטים נוספים, אני מפנה לאתר האינטרנט שלנו.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.