אזרחות גרמנית - סבא אזרח גרמניה - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • תמר

  נשלח ע"יתמר 11:05, 14 בנובמבר 2012

  איך משיגים את המסמכים. איזה מסמכים רלוונטים אני צריכה להציג על מנת לקבל אזרחות גרמנית? לסבא שלי ז"ל היתה אזרחות גרמנית אבא שלי רוצה להוציא ... ואני רוצה להוציא האם יש אתר שבו אני יכולה להוריד את המסמכים מראש ולמלא אותם לפני שאני מגיעה לשגרירות? אשמח לקבל לינק או טיפים רלוונטים תודה תמר

  השב
 • 10:54, 18 בנובמבר 2012

  אינני יודע, איזה מסמכים נדרשת מהשגרירות להמציא, שכן אין אנו עובדים מול השגרירות הגרמנית, אלא עובדים ישירות מול הגוף המוסמך בגרמניה להוצאת האזרחות הגרמנית והשגרירות היא תחנת מעבר בלבד.
  אם ברשותך תעודת התאזרחות של סבך, הרי שאת יחסית במצב טוב וסיכוייך טובים.
  את תדרשי להמציא תעודות לידה שלך ושל אביך וכן תעודת נישואין של אביך ושל הוריו.
  ד"ר יובל חן, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.