שאלה לגבי קבלת אזרחות גרמנית - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • אלון ליבסקי

  נשלח ע"יאלון ליבסקי 20:19, 14 בפברואר 2014

  שלום רב, סבתא שלי מצד אבא נולדה בגרמניה ויש לה אזרחות גרמנית ועל סמך זה דודים שלי ובני דודים שלי קיבלו כבר דרכון גרמני ויש לנו מס' תיק בשגרירות גרמניה. הבנתי שאבא שלי לא יכול לקבל אזרחות גם כי הוא נולד לפני שנת 1953. רציתי לשאול : 1) האם אני בתור הנכד שנולד אחרי 1975 יכול לדלג על דור (של אבא שלי) ולבקש אזרחות רק לי ? הוא אינו גם מעוניין באזרחות. 2) הבנתי שבשנת 2012 היה תיקון לחוק ויש אפשרות לקבל אזרחות גם לאלו שנולדו לפני שנת 1975, האם זה אפשרי?ומה צריך בשביל זה? תודה רבה

  השב
 • 09:42, 16 בפברואר 2014

  אם אביך לא יהיה זכאי, גם אתה לא זכאי, כך שאין זה משנה אם הוא מעוניין אם לאו.
  אם אתה יודע גרמנית ברמה בסיסית, קיים סיכוי שתקבל דרכון.
  לפרטים נוספים אני מפנה לאתר שלנו.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.