שמירת האזרחות הגרמנית - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • עופר

  נשלח ע"יעופר 12:06, 29 באפריל 2014

  שלום רב, יש לי מספר שאלות: אני בעל אזרחות גרמנית ודרכון (אבי בעל אזרחות גרמנית). 1. שני ילדי נולדו לאחר שנת 2000, והוצאתי להם דרכונים גרמניים. האם יש צורך להוציא עבורם מסמכים המעידים על אזרחות, או שהם כבר רשומים כאזרחים מן המניין בגרמניה מעצם הוצאת הדרכונים הגרמניים עבורם ? 2. אחי הוציא גם הוא אזרחות גרמנית ודרכונים לילדיו הגדולים (בשנות ה - 90) , אך לילדיו הקטנים טרם הוציא (אחד מהם נולד לאחר שנת 2000) האם יש בעיה בנוגע לאזרחותם, או שהוא יכול להוציא עבורם דרכונים בכל עת ? 3. אח נוסף לא היה מעוניין בקבלת האזרחות הגרמנית, וילדיו הגדולים קיבלו אזרחות ודרכונים גרמניים לאחר שעברו את גיל 18, תוך "דילוג" על אחי והעברת האזרחות מהסבא לנכדים. האם גם ילדיו הקטנים של אחי (שחלקם נולדו לאחר שנת 2000) יוכלו, אם ירצו, לקבל את האזרחות הגרמנית ? תודה רבה.

  השב
 • 12:16, 30 באפריל 2014

  1. אתה רשאי לבקש גם ת.ז. גרמנית עבור הילדים. לדעתי הם רשומים כאזרחים.
  2. לילדים הצעירים סיכוי טוב לקבל דרכון גרמני.
  3. כמו 2.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.