דרכון גרמני לאחר שירות קבע בצה"ל - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • יעל

  נשלח ע"ייעל 10:29, 10 באפריל 2015

  שלום רב, לאבי אזרחות גרמנית, ולפני כמה שנים אחי קיבל דרכון גרמני. אני הייתי בשירות קבע בצה"ל, לפני שנת 2011 (לפני כניסת החוק החדש). ברצוני להגיש בקשה לדרכון גרמני ונאמר לי כי הייתי זכאית לו אך הוא נשלל ממני עקב שירות הקבע. האם אני יכולה לרשום מכתב כי לא ידעתי, בזמן שהייתי בצבא, שעלי לבקש בקשה לשירות קבע? מניסיונך, זה יכול לעזור? תודה מראש, יעל

  השב
 • 09:15, 12 באפריל 2015

  טיפלנו עד עתה בהצלחה בהרבה מאד מקרים כאלו. אינני יכול לדעת, מה תהיה החלטת גרמניה לטיעון "לא ידעתי על החוק החדש". בכל מקרה, זה לא טיעון משפטי. לפרטים נוספים www.henadvoc.com

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.