דרכון גרמני - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • מלכה

  נשלח ע"ימלכה 22:12, 25 באפריל 2015

  סבי וסבתי מצד אמי הגיעו לקלן, גרמניה, מפולין. סבי הגיע בגיל 15, ובמלחה"ע ה-1 השתתף כחייל בצבא האוסטרי, ואף נפצע. ב-1938 גורשו אמי ואחותה עם אמן (האב נפטר בינתיים) עם יהודי המזרח לגבול פולין. האם אני זכאית לדרכון גרמני? אני יודעת שעובדת היות סבי יהודי פולנו אינה מאפשרת, אך האם שירותו בצבא משפיע? בתודה.

  השב
 • 09:27, 29 באפריל 2015

  השירות שלו בצבא לא יקנה לך אפשרות לקבל דרכון גרמני. אם סבך לא היה אזרח גרמני, קלושים מאד סיכוייך לקבל דרכון גרמני. לפרטים נוספים www.henadvoc.com

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.