אזרחות אמריקאית ודרכון גרמני - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • יובל

  נשלח ע"ייובל 18:20, 28 באפריל 2015

  שלום אני אזרחית אמריקאית מלידה ובעלי בעל דרכון גרמני חושבים לעבור לגרמניה האם אני יכולה להגיש בקשה לדרכון גרמני ועדיין להחזיק באזרחות האמריקאית שלי?

  השב
 • 09:34, 29 באפריל 2015

  מבחינת החוק הגרמני, תוכלי לקבל דרכון גרמני אם תחיה בגרמניה 8 שנים ותוותרי על האזרחות האמריקאית, אלא אם שוכנעו הרשויות בגרמניה, מדוע אינך יכולה לוותר על האזרחות הגרמנית

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.