חידוש דרכון עם שם נוסף - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • נטלי

  נשלח ע"ינטלי 19:03, 10 במאי 2015

  שלום רב, בצוני לחדש דרכון גרמני שפג תוקפו, התחתנתי לפני כשנה ושמי החדש המופיע בת.ז הוא מורכב משתי שמות משפחה מכיוון שהוספתי את שם המשפחה של בעלי כמו כן עלי לחדש גם את הדרכון הישראלי ולכן רציתי לדעת טרם אחדש את הישראלי האם מותר שבדרכון הגרמני יופיעו שתי שמות משפחה על מנת שלא אחדש את השיראלי בשונה לגרמני. כמו כן האם ניתן להאריך את הדרכון באותו הרגע? מתוכננת לי טיסת עסקים לארהב לשבת הקרובה ולכן דחוף לי לקבל את הדרכון בזמן על מנת שלא אצטרך לבקש ויזה. תודה רבה, נטלי

  השב
 • 09:27, 20 במאי 2015

  שינוי השם שלך בדרכון הגרמני מחייב הליך בפני הרשויות המוסמכות בגרמניה וכן המצאת שלל מסמכים ערוכים כדין.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.