זכאות לדרכון גרמני - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • יריב

  נשלח ע"ייריב 16:54, 16 ביוני 2015

  סבי מצד אמי נולד בברמן ב1909 והיה אזרח גרמני. הוא עזב את גרמניה כעבור מספר שנים להונגריה (אביו היה גרמני אך אמו הונגריה). אמי נולדה ב 1946 ברומניה ולא הייתה אזרחית גרמנית uהיא נפטרה לפני כארבע שנים. האם על סמך אזרחותו הגרמנית של סבי ישנה אפשרות לקבל אזרחות גרמנית? אולי זה לא רלוונטי, אבל גם אבי יליד ברלין (1947) אך לא היה אזרח גרמני כשנולד משום שהוריו פולנים.

  השב
 • 13:13, 28 ביוני 2015

  מקום הלידה אינו רלוונטי. פנה אלינו במייל פרטי ותקבל שאלון שנועד לברר את סיכוייך. ראה www.henadvoc.com

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.