אזרחות גרמנית על בסיס שיקול דעת - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • ליעוז

  נשלח ע"יליעוז 11:47, 7 במרץ 2016

  שלום,קראתי באתר שגרירות גרמניה שישנה אפשרות לבקש אזרחות גמרנית על בסיס שיקול דעת של ממשלת גרמניה,חלק מהתנאים לבקשת אזרחות היו שליטה בשפה,תוכניות לחיות בגרמניה לתקופה ארוכה,קיום אזרחות של משפחה מקרבה ראשונה ועוד.. אני כעת לומד את השפה ומתכנן בשנה הבאה לטוס וללמוד רפואה בגרמניה. אחי הגדול אזרח גרמניה,חי במדינה,נשוי לילידת גרמניה ובעל משפחה ועבודה במדינה. האם אני זכאי לאזרחות? ומהו ההליך המשפטי? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

  Dr. Yuval Hen,מנהל הפורום

  13:19, 22 באפריל 2016

  אני מפנה אותך לאתר שלנו www.henadvoc.com. תוכל למצוא בו את התשובות.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.