נישואין לבעל/ת דרכון גרמני - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • אייל ב.

  נשלח ע"יאייל ב. 18:05, 4 באפריל 2016

  היי, לבת זוגתי ישנו דרכון גרמני ולי לא (גם לא אירופאי), אנו מתכננים מעבר לברלין וחושבים על חתונה. קודם כל, אני מתקשה למצוא מידע ברור לגבי הזכויות הניתנות לי אם אכן נהיה נשואים, מחלק הבנתי שהזכויות שוות לאזרח (ז"א, ג'ובסנטר / אבטלה, לימודי גרמנית מסובסדים וכדו' אך ללא זכות הצבעה למשל) ומחלק הבנתי שהאשרה שאקבל ("Residency") הינה מוגבלת לשהייה ואישור עבודה בלבד. שנית, להבנתי תהליך הנישואים האזרחיים בגרמניה הינו יחסית ארוך ומלא בביורקרטיה ושעדיף לעשות זאת בדנמרק ולחסוך כאב ראש וזמן. באופן כללי אני מבין שכך או כך עדיף לנו להתחתן מאשר שאאלץ לחזור לישראל שוב ושוב רק כדי שאוכל להשאר בגרמניה לתקופה ארוכה ואינני יכול לבנות בשלב זה על ויזות מסוג אחר (כגון אמן או סטודנט).. אך היינו רוצים לדעת כמה שיותר פרטים על הנושא ולהיות ערוכים מראש בהתאם, כמובן. אשמח לחידוד המידע הלא לגמרי חד שברשותי, תודה

  השב
 • מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

  Dr. Yuval Hen,מנהל הפורום

  13:26, 22 באפריל 2016

  שאלותיך אינן במסגרת הפורום.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.