האם לימודים באקדמיה בברלין יכולה לזכות באזרחות - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • לימור

  נשלח ע"ילימור 00:30, 3 במאי 2016

  שלום ,אבי נולד בשנת 35 בברלין. סבי וסבתי , ילידי פולין, למדו בשנים האלו באקדמיה בברלין ועל סמך כך קבלו פצויים ( כלומר יש תיעוד על כך ). , התחתנו בגרמניה. האם יש סיכוי לטענה שסבי היה בתהליך/בדרך של קבלת אזרחות גרמנית / בעל זיקה לגרמניה ועל בסיס זה להגיש בקשה לדרכון גרמני לאבי ולי ?

  השב
 • מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

  ד"ר יובל חן,מנהל הפורום

  14:47, 15 במאי 2016

  לימודים באו מקום לידה גרמניה, קבלת שילומים או שהות בגרמניה אינם מקנה אזרחות גרמנית. רק אם אביך נולד לאב גרמני, יש סיכוי שצאצאיו יקבלו דרכון גרמני. לפרטים נוספים www.henadvoc.com

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.