איך מפנים שוכר מדירה בברלין? - פורום נדל"ן מניב בגרמניה

שאלה חדשה
 • אלי קשתי

  נשלח ע"יאלי קשתי 02:13, 24 בדצמבר 2012

  נראה שחוקי הגנת הדייר חזקים מחוקי הכלכלה החופשית... מה עושים?

  השב
 • 09:58, 24 בדצמבר 2012

  אם קיימת עילה חוזית, כגון אי תשלום השכירות, אזי הגשת תביעה לפינוי. אם אין עילה חוזית, מציעים לו תמורה עבור הסכמתו להתפנות. גובה התמורה היא עניין למו"מ. דרך נוספת היא הודעה של המשכיר לשוכר שהוא זקוק לדירה לשימושו האישי. במקרה האחרון הפינוי אינו מיידי, אלא לפחות שנה, תלוי באיזה איזור בברלין.
  ד"ר יובל חן, עו"ד

  תגובה
 • 12:23, 23 בפברואר 2013

  לגבי שימוש אישי כעילה לפינוי- מה צריך להוכיח לצורך פינוי הדייר?האם יש זמן מינימלי שעליו צריך להצהיר על השימוש בדירה?האם בני שנוסע לברלין יכול להחשב כמשתמש בדירה לצורך פינוי הדייר?
  תודה רבה

  תגובה
 • 15:17, 23 באוקטובר 2013

  לפנות דייר מדירה בברלין זה כמו לפנות אלמנה עם עשרה ילדים מדירה מוגנת במאה שערים.יעלה לך אלפי יורו

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

ניתן לאפיין רכישת נדל"ן מניב בגרמניה ע"י ישראלים ב-2 איפיונים: הראשון, רכישה ע"י אנשי נדל"ן או ע"י חברות גדולות של נכסים מסחריים מניבי תשואה בכל רחבי גרמניה. האיפיון השני הוא רכישת דירה או דירות בודדות, בעיקר בברלין, לייפציג ודרזדן ע"י מי שעיסוקם העיקרי אינו בהכרח בתחום הנדל"ן.
המשותף לשני סוגי משקיעים אלו הוא זיהוי פוטנציאל הכדאיות ברכישת נדל"ן מניב בגרמניה, בין אם מפאת תנאי המימון הנוחים, המחירים הסבירים, התשואות הנאות, איכות השוכר ובין אם מחמת פוטנציאל ההשבחה והמימוש. חברות רבות רכשו אלפי ממ"ר של נכסים מסחריים ואלפי דירות בגרמניה. כמו כן, בעת האחרונה מאות ישראלים רכשו דירות בברלין ובערים נוספות בגרמניה כגון, בלייפציג ובדרזדן.