שכר טרחה על העברת בעלות נכס ממוכר לקונה - פורום נדל"ן מניב בגרמניה

שאלה חדשה
 • אנדרי

  נשלח ע"יאנדרי 16:54, 6 באפריל 2013

  שלום לך. שאלתי היא האם אתה עושה את עבודתו של הנטוריון הגרמני מהארץ. הכוונה העברת נכס ממוכר לקונה וגם האם שכר הטרחה דומה? הודה תשובתך אנדרי

  השב
 • 09:34, 7 באפריל 2013

  שלום,

  השאלה שלך לא כל כך ברורה.
  1. אם אתה מתכון, האם אתה יכול לחתום לפניי על חוזה לרכישה של נכס בגרמניה, מבלי שתצטרך לטוס לגרמניה, אז התשובה היא חיובית. תוכל חתום לפניי בארץ והחוזה הגרמני יהיה בתוקף. העלות תלויה בשאלה, האם עליי לתרגם לך את החוזה ואז העלות היא לפי מספר המילים או האם עליי רק לאמת חתימה שלך על חוזה אשר שפתו ברורה לך ואז העלות היא מאות ש"ח בודדים.
  2. אם כוונתך, האם אוכל להחליף את הנוטריון בגרמניה- התשובה היא שלילית. בכל מקרה תצטרך נוטריון גרמני. אתה תוכל לחתום בישראל, אבל תהיה חייב נוטריון בגרמניה, שכן החוק הגרמני קובע, שהנוטריון חייב לשבת בגרמניה.
  3. לתשומת ליבך, שנוטריון אינו עוה"ד של הצדדים. למידע נוסף אני מפנה אותך לאתר שלי, מאמר בשם "רכישת דירה בברלין".

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

ניתן לאפיין רכישת נדל"ן מניב בגרמניה ע"י ישראלים ב-2 איפיונים: הראשון, רכישה ע"י אנשי נדל"ן או ע"י חברות גדולות של נכסים מסחריים מניבי תשואה בכל רחבי גרמניה. האיפיון השני הוא רכישת דירה או דירות בודדות, בעיקר בברלין, לייפציג ודרזדן ע"י מי שעיסוקם העיקרי אינו בהכרח בתחום הנדל"ן.
המשותף לשני סוגי משקיעים אלו הוא זיהוי פוטנציאל הכדאיות ברכישת נדל"ן מניב בגרמניה, בין אם מפאת תנאי המימון הנוחים, המחירים הסבירים, התשואות הנאות, איכות השוכר ובין אם מחמת פוטנציאל ההשבחה והמימוש. חברות רבות רכשו אלפי ממ"ר של נכסים מסחריים ואלפי דירות בגרמניה. כמו כן, בעת האחרונה מאות ישראלים רכשו דירות בברלין ובערים נוספות בגרמניה כגון, בלייפציג ובדרזדן.