הצהרה על קניית נכס להשכרה בגרמניה - פורום נדל"ן מניב בגרמניה

שאלה חדשה
 • דב

  נשלח ע"ידב 12:17, 17 בדצמבר 2013

  שלום יובל כשקונים נכס בגרמניה שמיועד להשכרה לפחות בשנים הראשונות צריך להצהיר ברשויות שם שהוא מושכר או נקנה לצורך השכרה? והאם זה יכול לפגוע בבעל הנכס באיזה צורה?

  השב
 • 13:48, 17 בדצמבר 2013

  מאחר וחל בגרמניה מס על דמי השכירות המתקבלים, הרי שכמובן יש לתת דיווח לשלטונות המקומיים. לא הבנתי את שאלתך, "האם זה יכול לפגוע בבעל הנכס" ? מי בעל הנכס, אדם פרטי, חברה מישראל או חברה גרמנית ומה אתה מתכוון "לפגוע"

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

ניתן לאפיין רכישת נדל"ן מניב בגרמניה ע"י ישראלים ב-2 איפיונים: הראשון, רכישה ע"י אנשי נדל"ן או ע"י חברות גדולות של נכסים מסחריים מניבי תשואה בכל רחבי גרמניה. האיפיון השני הוא רכישת דירה או דירות בודדות, בעיקר בברלין, לייפציג ודרזדן ע"י מי שעיסוקם העיקרי אינו בהכרח בתחום הנדל"ן.
המשותף לשני סוגי משקיעים אלו הוא זיהוי פוטנציאל הכדאיות ברכישת נדל"ן מניב בגרמניה, בין אם מפאת תנאי המימון הנוחים, המחירים הסבירים, התשואות הנאות, איכות השוכר ובין אם מחמת פוטנציאל ההשבחה והמימוש. חברות רבות רכשו אלפי ממ"ר של נכסים מסחריים ואלפי דירות בגרמניה. כמו כן, בעת האחרונה מאות ישראלים רכשו דירות בברלין ובערים נוספות בגרמניה כגון, בלייפציג ובדרזדן.