רכישת דירה למגורים בגרמניה - פורום נדל"ן מניב בגרמניה

שאלה חדשה
 • מתעניינת ברצינות

  נשלח ע"ימתעניינת ברצינות 12:23, 9 באפריל 2014

  אני ישראלית שנשואה לגרמני ומתגוררת בגרמניה. משפחתי רוצה לעזור לי לקנות דירה בגרמניה שתהיה רשומה על שמי בלבד, ולא על שם בעלי. אני לא עובדת כרגע ואין לי מקורות הכנסה משלי. האם בנק גרמני יסכים לתת לי משכנתא על סך כ-20% מסכום הרכישה? כמו כן, האם כדאי לי להיעזר בעורך דין מקומי לצורך הרכישה או שעדיף להיעזר בך (עו"ד ישראלי)? (יצוין כי עדיין אינני דוברת גרמנית). אגב, מס' הטלפון שציינתי בהודעה הוא מספר ישראלי שפעיל רק כשאני בארץ. אין אפשרות, משום מה, לכתוב באתר מספר טלפון גרמני.

  השב
 • 12:35, 13 באפריל 2014

  שלום רב,
  לצערי לא ציינת היכן את מתכוונת לרכוש דירה, בעיר גדולה/קטנה. כמו כן, לא ציינת האם הדירה מושכרת. יחד עם זאת, אני מניח, שבנק גרמני יסכים לתת משכנתא על 20%, גם אם את לא עובדת.
  אינני יכול להמליץ לך, האם להיעזר בעו"ד בגרמניה או בי. אציין שליווינו עד עתה מאות רבות של רכישות דירות של ישראלים בגרמניה. לפרטים עלינו, את מופנת לאתר האינטרנט שלנו www.henadvoc.com

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

ניתן לאפיין רכישת נדל"ן מניב בגרמניה ע"י ישראלים ב-2 איפיונים: הראשון, רכישה ע"י אנשי נדל"ן או ע"י חברות גדולות של נכסים מסחריים מניבי תשואה בכל רחבי גרמניה. האיפיון השני הוא רכישת דירה או דירות בודדות, בעיקר בברלין, לייפציג ודרזדן ע"י מי שעיסוקם העיקרי אינו בהכרח בתחום הנדל"ן.
המשותף לשני סוגי משקיעים אלו הוא זיהוי פוטנציאל הכדאיות ברכישת נדל"ן מניב בגרמניה, בין אם מפאת תנאי המימון הנוחים, המחירים הסבירים, התשואות הנאות, איכות השוכר ובין אם מחמת פוטנציאל ההשבחה והמימוש. חברות רבות רכשו אלפי ממ"ר של נכסים מסחריים ואלפי דירות בגרמניה. כמו כן, בעת האחרונה מאות ישראלים רכשו דירות בברלין ובערים נוספות בגרמניה כגון, בלייפציג ובדרזדן.