החזר מס דמי שכירות בעקבות משכנתא - פורום נדל"ן מניב בגרמניה

שאלה חדשה
 • אמנון

  נשלח ע"יאמנון 13:18, 15 ביוני 2014

  אני מתעניין ברכישת מס נכסים בגרמניה לצורך חישוב הכדאיות אני מבקש לדעת : א. האם אזרח ישראלי זכאי למשכנתא ובאיזה תנאים ?. ב. באחוזים ממחיר הנכס לאיזה גובה משכנתא אני יכול לצפות.? ג. האם קיימת אפשרות של החזר/זיכוי מס מול ריביות על ההלוואה? ד. מהו האומדן באחוזים של הוצאה החד פעמית הנהוגה בגרמניה על רכישת בית(תיווך מס רכישה והוצאות משפטית) ה. מהו שיעור המס על הכנסה משכירות לצורך מגורים הנהוג בגרמניה? ו. האם ישנו כפל מס על הכנסה משכירות בגרמניה? תודה מראש אמנון

  השב
 • 09:58, 26 ביוני 2014

  מליווי של מאות משקיעים בנדלן בגרמניה, התשובה לשלושת השאלות הראשונות שלך חיובית. גובה המשכנתא תלוי בסוג הנכס, מיקומו וגובה השכירות. הוצאות הרכישה הן בסביבות 7-9%, תלוי בגובה מס הרכישה, שאינו אחיד בגרמניה וכן בגובה התיווך. לגבי 2 השאלות האחרונות שלך, אני מפנה לאתר שלנו www.henadvoc.com או למאמר שלנו בגוגל "רכישת דירה בברלין"

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

ניתן לאפיין רכישת נדל"ן מניב בגרמניה ע"י ישראלים ב-2 איפיונים: הראשון, רכישה ע"י אנשי נדל"ן או ע"י חברות גדולות של נכסים מסחריים מניבי תשואה בכל רחבי גרמניה. האיפיון השני הוא רכישת דירה או דירות בודדות, בעיקר בברלין, לייפציג ודרזדן ע"י מי שעיסוקם העיקרי אינו בהכרח בתחום הנדל"ן.
המשותף לשני סוגי משקיעים אלו הוא זיהוי פוטנציאל הכדאיות ברכישת נדל"ן מניב בגרמניה, בין אם מפאת תנאי המימון הנוחים, המחירים הסבירים, התשואות הנאות, איכות השוכר ובין אם מחמת פוטנציאל ההשבחה והמימוש. חברות רבות רכשו אלפי ממ"ר של נכסים מסחריים ואלפי דירות בגרמניה. כמו כן, בעת האחרונה מאות ישראלים רכשו דירות בברלין ובערים נוספות בגרמניה כגון, בלייפציג ובדרזדן.