זוג שמעוניין לקנות דירה ולעבור מכאן - פורום נדל"ן מניב בגרמניה

שאלה חדשה
 • זוג שמעוניין לעבור

  נשלח ע"יזוג שמעוניין לעבור 11:52, 21 באוקטובר 2012

  אני ובעלי חושבים על קניית דירה /בית בגרמניה לצורך השקעה בהתחלה והשאיפה היא לעבור ולגור שם בעוד מס' שנים. האם קניית בית בגרמניה תוכל להקנות לנו אזרחות גרמנית בסופו של דבר?

  השב
 • 11:00, 22 באוקטובר 2012

  כדי לקבל אזרחות גרמנית שלא מכוח קשר דם, יש להראות זיקה לגרמניה. ככל שהזיקה עמוקה יותר, קיים סיכוי גבוה יותר לקבל אזרחות גרמנית. להיות בעלים של דירה בגרמניה מלמד על זיקה, אולם היא אינה עמוקה דייה כדי להקנות אזרחות גרמנית.
  בכל מקרה, תנאי לקבלת אזרחות גרמנית, שלא מכוח קשר דם, הוא ויתור על האזרחות הישראלית.
  עו"ד ד"ר יובל חן

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

ניתן לאפיין רכישת נדל"ן מניב בגרמניה ע"י ישראלים ב-2 איפיונים: הראשון, רכישה ע"י אנשי נדל"ן או ע"י חברות גדולות של נכסים מסחריים מניבי תשואה בכל רחבי גרמניה. האיפיון השני הוא רכישת דירה או דירות בודדות, בעיקר בברלין, לייפציג ודרזדן ע"י מי שעיסוקם העיקרי אינו בהכרח בתחום הנדל"ן.
המשותף לשני סוגי משקיעים אלו הוא זיהוי פוטנציאל הכדאיות ברכישת נדל"ן מניב בגרמניה, בין אם מפאת תנאי המימון הנוחים, המחירים הסבירים, התשואות הנאות, איכות השוכר ובין אם מחמת פוטנציאל ההשבחה והמימוש. חברות רבות רכשו אלפי ממ"ר של נכסים מסחריים ואלפי דירות בגרמניה. כמו כן, בעת האחרונה מאות ישראלים רכשו דירות בברלין ובערים נוספות בגרמניה כגון, בלייפציג ובדרזדן.