בירור לגבי חברות ניהול גרמניות ברכישת דירה להשקעה בברלין - פורום נדל"ן מניב בגרמניה

שאלה חדשה
 • מיטל

  נשלח ע"ימיטל 13:19, 25 ביוני 2014

  שוקלת לרכוש דירה להשקעה בברלין אך כל סוגיית ניהול הנכס מטרידה אותי. ברמה התפעולית כמה שליטה יכולה להיות לי על הנכס כאשר אני מנהלת חיים פה בארץ ?עד כמה משתפת חברת הניהול בקבלת ההחלטות שלה בנוגע לנכס, תיקונים בדירה,החלפת דייר בעת הצורך ,לאיזה רמת תקשורת אני צריכה לצפות מחברת הניהול ? האם יש דרך התנהלות שבה אוכל לקבל מקסימום שליטה על הנכס שלי? תודה,מיטל

  השב
 • 10:02, 26 ביוני 2014

  שלום מיטל.
  דווקא סוגיית הניהול היא הסוגיה הפשוטה ביותר. כמעט לכל בניין בגרמניה קיימת חברת ניהול חיצונית, אשר משכירה את הנכס, גובה כספים ומבצעת התחשבנויות. ליוויתי מאות רבות של עסקאות לרכישת דירות בברלין. כמעט ולא נתקלתי במקרה שלקונה היה אי נחת מחברת הניהול. צרי עמנו קשר טלפוני ואולי אוכל להבהיר לך את הסוגיה ביתר שאת 9929990 04.

  תגובה
 • 11:41, 29 ביוני 2014

  היי יובל,
  יותר מאשמח לשוחח טלפונית ואפילו להגיע לפגישה .
  אבל לפני זה ,יש אישיו שמטריד אותי יותר מכל וזה התקשורת שלי כבעלת דירה מול חברת הניהול ,הן במובן של שפה והן במובן התפעולי ,מהנסיון שלך-איך זה בא לידי ביטוי ?
  תודה מראש,
  מיטל

  תגובה
 • 14:55, 29 ביוני 2014

  המשכיר מקבל מחברת הניהול דו"ח חודשי או רבעוני קבוע, ממנו עולה באופן די ברור, מהם ההוצאות וההכנסות. לרובם הגדול של מאות המשקיעים שליוויתי ברכישת דירות בגרמניה לא היו עימותים חברת הניהול.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

ניתן לאפיין רכישת נדל"ן מניב בגרמניה ע"י ישראלים ב-2 איפיונים: הראשון, רכישה ע"י אנשי נדל"ן או ע"י חברות גדולות של נכסים מסחריים מניבי תשואה בכל רחבי גרמניה. האיפיון השני הוא רכישת דירה או דירות בודדות, בעיקר בברלין, לייפציג ודרזדן ע"י מי שעיסוקם העיקרי אינו בהכרח בתחום הנדל"ן.
המשותף לשני סוגי משקיעים אלו הוא זיהוי פוטנציאל הכדאיות ברכישת נדל"ן מניב בגרמניה, בין אם מפאת תנאי המימון הנוחים, המחירים הסבירים, התשואות הנאות, איכות השוכר ובין אם מחמת פוטנציאל ההשבחה והמימוש. חברות רבות רכשו אלפי ממ"ר של נכסים מסחריים ואלפי דירות בגרמניה. כמו כן, בעת האחרונה מאות ישראלים רכשו דירות בברלין ובערים נוספות בגרמניה כגון, בלייפציג ובדרזדן.