מיסים ותשלומים בקניית דירות בגרמניה - פורום נדל"ן מניב בגרמניה

שאלה חדשה
 • שלומי

  נשלח ע"ישלומי 10:12, 28 ביולי 2014

  שלום עו"ד חן המשכנתא שניקח לקניית דירה ואם נוכל 2 דירות בברלין ניקח אותה בארץ האם מבחינת מס רכישה עלינו לשלם בארץ ובגרמניה או רק בגרמניה? איזה תשלומים אנחנו צריכים לקחת בחשבון בקניית דירות מחוץ לארץ?

  השב
 • 14:47, 4 באוגוסט 2014

  אין כל קשר בין משכנתא למס רכישה. ההוצאות הנילוות לרכישת דירה ברלין הן 6% מס רכישה בברלין + עמלת תיווך בסביבות 3-6% + נוטריון בסביבות 1.5% + עו"ד לפי תעריף שיסוכם עימו.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

ניתן לאפיין רכישת נדל"ן מניב בגרמניה ע"י ישראלים ב-2 איפיונים: הראשון, רכישה ע"י אנשי נדל"ן או ע"י חברות גדולות של נכסים מסחריים מניבי תשואה בכל רחבי גרמניה. האיפיון השני הוא רכישת דירה או דירות בודדות, בעיקר בברלין, לייפציג ודרזדן ע"י מי שעיסוקם העיקרי אינו בהכרח בתחום הנדל"ן.
המשותף לשני סוגי משקיעים אלו הוא זיהוי פוטנציאל הכדאיות ברכישת נדל"ן מניב בגרמניה, בין אם מפאת תנאי המימון הנוחים, המחירים הסבירים, התשואות הנאות, איכות השוכר ובין אם מחמת פוטנציאל ההשבחה והמימוש. חברות רבות רכשו אלפי ממ"ר של נכסים מסחריים ואלפי דירות בגרמניה. כמו כן, בעת האחרונה מאות ישראלים רכשו דירות בברלין ובערים נוספות בגרמניה כגון, בלייפציג ובדרזדן.