• 23 בספטמבר 2012

  תביעה על גזזת

  שלום רב,
  ברצוני לברר מהם השלבים בתביעה של גזזת לפי החוק?

  23 בספטמבר 2012
 • 26 בספטמבר 2012

  תביעה על גזזת

  מיטל שלום,
  שלבים בתביעת גזזת כדלקמן:
  1. וועדת מומחים – בשלב הראשון יש להוכיח שאדם עבר את הטיפולים בהקרנות נגד מחלת הגזזת מטעם המדינה בארץ או בחו"ל, אדם אשר ירצה להגיש תביעה יצטרך לעמוד בפני הרכב אשר מונה שופט בדימוס , רופא עור ורופא משפחה אשר ישמעו את עדותו ואת העדויות מטעמו (קרובים , בני משפחה ועוד..) יבחנו את התשתית הראייתית (תמונות עם קרחת מהילדות, מסמכים רלוונטיים ועוד..) ויבדקו האם על סמך כל הנתונים אשר עמדו לרשות הוועדה ניתן לאשר כי הוא עבר את הטיפולים נגד מחלת הגזזת.
  אנשים שעברו את הטיפולים בארץ ייתכן ונמצאים ברישומים אשר נקראים "רשימת מודן" (אדם שמופיע ברשימה יעבור אוטומאטית לוועדה רפואית), אדם שלא מופיע ברשימה יצטרך להוכיח כי עבר את הטיפולים בהקרנות בפני וועדת המומחים.
  2. וועדה רפואית – בוועדה זו יקבעו על סמך הסעיפים הרלוונטיים בחוק לאיזה פיצוי זכאי אדם שהגיש תביעה לפי חוק הגזזת, הוועדה מתקיימת במחוז המגורים במשרדי הבריאות עפולה, חיפה, תל השומר ובאר שבע.
  חשוב לציין שמרבית התביעות מדובר על דילול שיער ומצב נפשי בעקבות הנזקים שנגרמו ומאפשרים קבלת פיצוי כספי חד פעמי, אולם במקרים מסוימים של גידולים שפירים במוח וגידולים סרטניים באיזור שלמעלה מהכתפיים ניתן לקבל פיצוי חד פעמי וקיצבה חודשית.
  3. וועדה רפואית לערר – ניתן לערער על קביעתה של הוועדה הרפואית בתוך 60 יום מקבלת ההחלטה, הערעור יהיה בתל השומר בלבד.
  וועדה רפואית להחמרה – לאחר פרק זמן של חצי שנה מקבלת ההחלטה האחרונה של הוועדה הרפואית ניתן להגיש תביעת החמרת מצב במידה וקיימת החמרה במצב הבריאותי.

  בברכה,
  עו"ד יריב ברוקמן
  brockmanlaw@gmail.com
  www.brockman-law.com

  26 בספטמבר 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?