השפעה של עבירת אלימות קלה - פורום מחיקת רישום פלילי

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 12:06, 7 בינואר 2013

  שלום רציתי לשאול אם עבירת אלימות קלה לפני כמה שנים יכולה להפריע להתקבל לעבודה ואם כן האם אפשר למחוק ואיך? תודה מראש

  השב
 • 05:21, 8 בינואר 2013

  יש להבחין בין רישום פלילי בגין תיק שנסגר לאחר חקירה באחת מעילות הסגירה לבין הרשעה בפלילים במסגרת כתב אישום. במידה והורשעת בעבירת אלימות לפני מספר שנים, לא הורשעת בעבירות נוספות מאז מאז והנך מקיים אורח חיים נורמטיבי, יש מקום לבחון את נושא קיצור תקופת ההתיישנות / מחיקה של ההרשעה. הבקשה מוגשת לנשיא המדינה במסגרת זאת בהתאם לסמכותו עפ"י חוק המרשם הפלילי ותקנת השבים. כמובן שיש לערוך בקשה מסודרת עם כל הנימוקים הדרושים על מנת שסיכויי הבקשה יהיו טובים.
  לעניין קבלה לעבודה, בעיקרון עסקינן בבחינת כל מקרה לגופו וההתייחסות היא לגופים ציבוריים ו/או תחומי עיסוק המוסדרים בפיקוח (כגון עריכת דין, הנדסה). אין לקבוע מסמרות אם הדבר מפריע או לא בנסיבות בהן תיארת את הדברים ואולם ברור כי אילו הייתה מתקצרת תקופת המחיקה של ההרשעה הדבר "לא היה מזיק".

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד נדב גרינוולד

מנהל הפורום: עו"ד נדב גרינוולד

סנגור פלילי וחבר הפורום הפלילי של לשכת עורכי הדין בישראל ובעל היתר לייצג חשודים ונאשמים בפני בתי הדי
למידע נוסף

077-6670423 חיוג
הודעה

הרישום הפלילי הוא אחד מסימני הזהות של כל אזרח במדינה. אזרחים רבים אוחזים ברישום פלילי אשר מונע מהם מקומות עבודה ופרנסה, פוגע בשמם הטוב וביחס החברה אליהם.

במקרים רבים הרישום הפלילי נובע מהרשעות ישנות ו/או תיקים שנסגרו בעילות של חוסר ראיות או חוסר עניין לציבור. כמו כן, חשודים בפלילים בעבירות מסוג פשע מקבלים כיום הודעה לפי סעיף 06 א' המאפשרת להם לקיים הליך שימוע על מנת לשכנע להימנע מהגשת כתב אישום נגדם.

בכל אלה יעסוק הפורום במטרה לתת מענה בנושאים כה חשובים הנוגעים כמעט לכל אחת ואחד.