הודעה מהפרקליטות לפי סעיף 60 מה לעשות ? - פורום מחיקת רישום פלילי

שאלה חדשה
 • אייל

  נשלח ע"יאייל 20:32, 1 בפברואר 2013

  קיבלתי הודעה מהפרקליטות שאני יכול להגיב טרם הגדת כתב אישום לפי סעיף 60 א׳ מה אני יכול לכתוב כשאני לא ראיתי בכלל את התיק ? האם כדאי לקחת בשלב הזה עורך דין?

  השב
 • 23:38, 3 בפברואר 2013

  בכל עבירה מסוג פשע כאשר העונש האפשרי בחיקוק הוא שלוש שנים ומעלה מחוייבת הפרקליטות להודיע לחשוד על הזכות לנמק מדוע להימנע מהגשת כתב אישום. זכות זאת ידועה יותר בשמה כ - "שימוע" ואולם באופן עקרוני אין הפרקליטות חייבת לקיים הליך של שימוע במעמד הצדדים אלא רק לקבל נימוקים כתובים. הזכות לקבל את חומר החקירה מתקיימת בשלב זה רק לגבי חלקו העיקרי של החומר אותו ניתן לצלם ולבחון טרם השמעת טיעונים. המלצתי החד משמעית היא להיעזר כבר בשלב זה בעו"ד מומחה לתחום הפלילי ולא להתייחס להליך בזלזול. טעויות אשר יכולות להתבצע בשלב זה עלולות לגרום לנזקים שסופם יכול חהיות בכתב אישום "משודרג" והעלאת טענות הפוגעות בך במהלך הליך השימוע. עו"ד טוב לא רק מקיים שימוע, אלא, ולפעמים אף חשוב מכך, יכול לדעת מתי לא לקיים שימוע על מנת שלא לחשוף טענות וקו הגנה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד נדב גרינוולד

מנהל הפורום: עו"ד נדב גרינוולד

סנגור פלילי וחבר הפורום הפלילי של לשכת עורכי הדין בישראל ובעל היתר לייצג חשודים ונאשמים בפני בתי הדי
למידע נוסף

077-6670423 חיוג
הודעה

הרישום הפלילי הוא אחד מסימני הזהות של כל אזרח במדינה. אזרחים רבים אוחזים ברישום פלילי אשר מונע מהם מקומות עבודה ופרנסה, פוגע בשמם הטוב וביחס החברה אליהם.

במקרים רבים הרישום הפלילי נובע מהרשעות ישנות ו/או תיקים שנסגרו בעילות של חוסר ראיות או חוסר עניין לציבור. כמו כן, חשודים בפלילים בעבירות מסוג פשע מקבלים כיום הודעה לפי סעיף 06 א' המאפשרת להם לקיים הליך שימוע על מנת לשכנע להימנע מהגשת כתב אישום נגדם.

בכל אלה יעסוק הפורום במטרה לתת מענה בנושאים כה חשובים הנוגעים כמעט לכל אחת ואחד.