סגירת תיק ויזה לארצות הברית - פורום מחיקת רישום פלילי

שאלה חדשה
 • טובה

  נשלח ע"יטובה 20:33, 29 באפריל 2013

  שלום לפני חמש שנים נפתח נגדי תיק במשטרה בעקבות סכסוכך עם בעלי שאיימתי בלי לקחת ביד בכלל לא נגעתי בזה על לקיחת סכין ולעשות מהומות.לאחר שבעלי ראה שנעצרתי ליום אחד שלא האמין שזה יקרה אלא חשב שהמשטרה רק תזהיר אותי, והייתי במעצר בית לחמישה ימים. לשלום בית בעלי החליט שהוא עושה הכל כדי לסגור את התיק הלכנו לעורך דין ודרכו בעלי כתב מכתב ליועץ המשפטי בבקשה לסגור את התיק היועץ המשפטי נענה לבקשתו והתיק נסגר ונאמר במכתב שניתן לפתוח שוב את התיק תוך חמש שנים שזה כבר עבר. השאלה שלי האם היום שאני הולכת להוציא ויזה לארצות הברית עלי להצהיר על זה והאם הם יכולים לדעת על זה והאם התיק נסגר לגמרי או שהוא פתוח במחשבי המשטרה. בתודה מראש

  השב
 • 09:50, 2 במאי 2013

  כעיקרון תיק אשר נסגר אינו חשוף לאיש. אם התיק נסגר בעילה שאינה חוסר אשמה אז הור גלוי במסמכים פנימיים של המשטרה בלבד.
  בהצהרה לעניין עבר פלילי אין להתייחס לתיק שנסגר ללא העמדה לדין.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד נדב גרינוולד

מנהל הפורום: עו"ד נדב גרינוולד

סנגור פלילי וחבר הפורום הפלילי של לשכת עורכי הדין בישראל ובעל היתר לייצג חשודים ונאשמים בפני בתי הדי
למידע נוסף

077-6670423 חיוג
הודעה

הרישום הפלילי הוא אחד מסימני הזהות של כל אזרח במדינה. אזרחים רבים אוחזים ברישום פלילי אשר מונע מהם מקומות עבודה ופרנסה, פוגע בשמם הטוב וביחס החברה אליהם.

במקרים רבים הרישום הפלילי נובע מהרשעות ישנות ו/או תיקים שנסגרו בעילות של חוסר ראיות או חוסר עניין לציבור. כמו כן, חשודים בפלילים בעבירות מסוג פשע מקבלים כיום הודעה לפי סעיף 06 א' המאפשרת להם לקיים הליך שימוע על מנת לשכנע להימנע מהגשת כתב אישום נגדם.

בכל אלה יעסוק הפורום במטרה לתת מענה בנושאים כה חשובים הנוגעים כמעט לכל אחת ואחד.