קנסות עישון - פורום מחיקת רישום פלילי

שאלה חדשה
 • נחום

  נשלח ע"ינחום 21:34, 16 ביוני 2013

  הקנסות האלה הפכו למסחטת כסף עבור העיריות. המדינה לא רוצה באמת שיפסיקו לעשן כי המדינה מקבלת מאות מיליוני שקלים בשנה בתור מסים. ועכשיו גם עיריות ממלאות את הקופה שלהן. לפני שבועיים ראיתי שפקח תפס שני נכים בלי אזהרה ובלי להזדהות בשם . אני לא מעשן אבל אני מכיר את שני האנשים האלה שניהם חולים קשה וקצבת ביטוח לאומי שלהם היא כ 2000 ש"ח. והם עישנו באוויר הפתוח ורחוק מאנשים אחרים ולא הפריעו לאיש. הפקח עסק בצייד והתנהגותו הייתה כמו צייד אחרי טרף. איפה התחשבות ואיפה הרחמים? מעשנים הולכים להפוך לקבוצה נרדפת . אני חוזר ואומר שאני עצמי לא מעשן והעישון לפעמים מפריע לי אבל הקנס ללא כל פרופורציה לחומרת המעשה. יש הבדל בין עישון במקום פתוח לבין עישון במקום סגור. האם מבחינה משפטית התנהגותו של הפקח הייתה תקינה?

  השב
 • 14:57, 17 ביוני 2013

  אוויר פתוח הוא לא בהכרח איזור עישון.

  תגובה
 • 13:07, 23 ביוני 2013

  "הם עישנו באוויר הפתוח ורחוק מאנשים אחרים" .

  דוד, איפו הבנת הנקרא?

  מה לגבי עשן מכוניות באוויר פתוח?

  חברי כנסת שקידמו וקיבלו חוק כל כך דרקוני: 1000 שקל לנכה, 1000שקל לחייל (ראיתי במו עיני בתחנת רכבת באר יעקב) פשות עשו פשע חברתי!

  תגובה
 • 17:04, 23 ביוני 2013

  מה קשר למכוניות? בכל מקרה התשובה לטעיון הזה היא: משני עוולת לא יוצא צדק!!

  ושוב, אוויר פתוח גם אם זה רחוק מאנשים זה לא איזור עישון.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד נדב גרינוולד

מנהל הפורום: עו"ד נדב גרינוולד

סנגור פלילי וחבר הפורום הפלילי של לשכת עורכי הדין בישראל ובעל היתר לייצג חשודים ונאשמים בפני בתי הדי
למידע נוסף

077-6670423 חיוג
הודעה

הרישום הפלילי הוא אחד מסימני הזהות של כל אזרח במדינה. אזרחים רבים אוחזים ברישום פלילי אשר מונע מהם מקומות עבודה ופרנסה, פוגע בשמם הטוב וביחס החברה אליהם.

במקרים רבים הרישום הפלילי נובע מהרשעות ישנות ו/או תיקים שנסגרו בעילות של חוסר ראיות או חוסר עניין לציבור. כמו כן, חשודים בפלילים בעבירות מסוג פשע מקבלים כיום הודעה לפי סעיף 06 א' המאפשרת להם לקיים הליך שימוע על מנת לשכנע להימנע מהגשת כתב אישום נגדם.

בכל אלה יעסוק הפורום במטרה לתת מענה בנושאים כה חשובים הנוגעים כמעט לכל אחת ואחד.