מחיקת רישום פלילי והצהרה על עברו הפלילי של הבעל - פורום מחיקת רישום פלילי

שאלה חדשה
 • סבטלנה

  נשלח ע"יסבטלנה 08:50, 27 באוקטובר 2013

  שלום, בעלי מכור נקי לסמים. לפני כ-11 שנה עבר טיפול ומאז מנהל עורך חיים תקין. אך בתקופת שהשתמש בסמים 3 פעמים היה בכלא עקב גנבות. נכון להיום יש לי אפשרות להגיש מועמדות לעבודה עם סיווג ביטחוני מאוד גבוה. יצטרך להצהיר גם על עבר של בעלי....לכן כמה שאלות: 1. אלו גורמים יכולים לראות עבור פלילי של בן זוג כעבור 11 שנה? 2. האם מספיק לפנות למשטרה בבקשת מחיקה או צריך חנינה? 3. האם חנינה יכולה להיות גם כאשר לא מדובר בטעות אלא באמת רק על שינוי עורך חיים? תודה מראש,

  השב
 • 07:25, 5 בנובמבר 2013

  סבטלנה היקרה, תודה על פנייתך.
  ראשית, ככלל, לנשיא יש סמכות לחנינה כל אימת שהוא סובר שבנסיבות העניין ראוי ונכון להעניק אותה. כמובן שהדבר לא מובן מאיליו ומגיע לאחר מתן חוות דעת ובדיקות ואולם, שינוי כזה באורח החיים כפי שאת מתארת אותו כאשר 11 שנים עברו מאז טיפול הגמילה בהחלט מראה כי על פניו יש סיכוי להליך החנינה.
  למשטרה אין זכות להעניק חנינה.
  קיצור של תקופת המחיקה של עבירות פליליות באמצעות חנינה מסור רק לנשיא המדינה.
  כל הגורמים הבטחוניים והממשלתיים יכולים לראות עבר פלילי גם כעבור 11 שנים.
  הייתי ממליץ לבחון לעומק את הדברים ובהחלט להתקדם לכיוון חנינה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד נדב גרינוולד

מנהל הפורום: עו"ד נדב גרינוולד

סנגור פלילי וחבר הפורום הפלילי של לשכת עורכי הדין בישראל ובעל היתר לייצג חשודים ונאשמים בפני בתי הדי
למידע נוסף

077-6670423 חיוג
הודעה

הרישום הפלילי הוא אחד מסימני הזהות של כל אזרח במדינה. אזרחים רבים אוחזים ברישום פלילי אשר מונע מהם מקומות עבודה ופרנסה, פוגע בשמם הטוב וביחס החברה אליהם.

במקרים רבים הרישום הפלילי נובע מהרשעות ישנות ו/או תיקים שנסגרו בעילות של חוסר ראיות או חוסר עניין לציבור. כמו כן, חשודים בפלילים בעבירות מסוג פשע מקבלים כיום הודעה לפי סעיף 06 א' המאפשרת להם לקיים הליך שימוע על מנת לשכנע להימנע מהגשת כתב אישום נגדם.

בכל אלה יעסוק הפורום במטרה לתת מענה בנושאים כה חשובים הנוגעים כמעט לכל אחת ואחד.