השפעת רישום משטרתי על קבלה להתמחות ורישום כעו"ד או רו"ח - פורום מחיקת רישום פלילי

שאלה חדשה
 • שגיא

  נשלח ע"ישגיא 02:27, 15 בנובמבר 2013

  עו"ד קינן שלום, לפני כ-8 חודשים עוקבתי לחקירה בנתב"ג לאחר ויכוח עם שוטר בהאשמה של "תקיפת שוטר", ראוי לציין שלא הרמתי אצבע על השוטר. לפני מספר ימים קיבלתי הודעה בדואר ממשטרת ישראל בדבר החלטה שלא להעמיד לדין עקב חוסר עניין לציבור. אני כרגע סטודנט שנה ב' ללימודי משפטים-חשבונאות ,ועתיד לגשת להתמחות בשני התחומים. שאלתי היא האם רישום משטרתי שכזה עלול להשפיע בקבלה להתמחות ו/או רישום כחבר כעורך דין / רואה חשבון בלשכת עורכי הדין או מועצת רואי החשבון? לפי הבנתי לפני ההתמחות אני צריך לחתום על תצהיר שבו אני מאשר ללשכה לעיין במרשם הפלילי, האם במרשם הפלילי יש תיעוד למקרה הנ"ל ? כלומר , למה שנרשם במרשם המשטרתי ? ואם כן מה ניתן לעשות ? אודה לך על מענה.

  השב
 • 00:52, 18 בנובמבר 2013

  אין כל השפעה לתיק סגור זאת הואיל ואינו נכלל במסגרת הרשעות קודמות ועל כן לא יפריע לך לקבלה להתמחות ו/או רישום כעו"ד ו/או רואה חשבון

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד נדב גרינוולד

מנהל הפורום: עו"ד נדב גרינוולד

סנגור פלילי וחבר הפורום הפלילי של לשכת עורכי הדין בישראל ובעל היתר לייצג חשודים ונאשמים בפני בתי הדי
למידע נוסף

077-6670423 חיוג
הודעה

הרישום הפלילי הוא אחד מסימני הזהות של כל אזרח במדינה. אזרחים רבים אוחזים ברישום פלילי אשר מונע מהם מקומות עבודה ופרנסה, פוגע בשמם הטוב וביחס החברה אליהם.

במקרים רבים הרישום הפלילי נובע מהרשעות ישנות ו/או תיקים שנסגרו בעילות של חוסר ראיות או חוסר עניין לציבור. כמו כן, חשודים בפלילים בעבירות מסוג פשע מקבלים כיום הודעה לפי סעיף 06 א' המאפשרת להם לקיים הליך שימוע על מנת לשכנע להימנע מהגשת כתב אישום נגדם.

בכל אלה יעסוק הפורום במטרה לתת מענה בנושאים כה חשובים הנוגעים כמעט לכל אחת ואחד.