זימון למשטרה על הזנחת קטין לפני בחינה ללשכת עוה"ד - פורום מחיקת רישום פלילי

שאלה חדשה
 • עירית

  נשלח ע"יעירית 01:01, 18 במרץ 2014

  אני עומדת לגשת לבחינה במאי של לשכת עורכי הדין. שלחתי את כל הטפסים עם תצהיר מלפני שבועיים . שלשום התקשרו אליי ממשטרה שאבוא להיחקר על עניין של הזנחת קטין. אין לי עבר פלילי, האם צריך להודיע ללשכת עורכי דין שהיתה לי חקירה ? והאם זה יכול למנוע מלהיות חברלשכת עורכי דין או האם יכולים למנוע ממני מלעשות את המבחן ? מה ניתן לעשות כדי למחוק את הרישום במשטרה ?

  השב
 • 11:39, 5 ביוני 2014

  עירית שלום רב

  1. האם צריך להודיע : לא, התצהיר כפי שהוא בשעתו נכון, מעבר לכך למיטב זכרוני הלשכה מבקשת לדעת על עבר פלילי ולא כל חקירה כל שהיא.
  2. האם יכולים למונע ממך לגשת למבחן: התשובה זהה לקודמתה, התצהיר שלך נכון ואין כל מניעה בשלב זה.
  3. מה ניתן לעשות כדי למחוק את הרישום : ראשית על החקירה להסתיים ולאחריה יוחלט כיצד לסגור את התיק, כלומר באיזו עילה, במידה ותבקשי לשנות את עילת הסגירה, מומלץ לשכור את שירותיו של עורך דין בתחום על מנת לסייע בכך.

  עו"ד יוסף ולדמן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד נדב גרינוולד

מנהל הפורום: עו"ד נדב גרינוולד

סנגור פלילי וחבר הפורום הפלילי של לשכת עורכי הדין בישראל ובעל היתר לייצג חשודים ונאשמים בפני בתי הדי
למידע נוסף

077-6670423 חיוג
הודעה

הרישום הפלילי הוא אחד מסימני הזהות של כל אזרח במדינה. אזרחים רבים אוחזים ברישום פלילי אשר מונע מהם מקומות עבודה ופרנסה, פוגע בשמם הטוב וביחס החברה אליהם.

במקרים רבים הרישום הפלילי נובע מהרשעות ישנות ו/או תיקים שנסגרו בעילות של חוסר ראיות או חוסר עניין לציבור. כמו כן, חשודים בפלילים בעבירות מסוג פשע מקבלים כיום הודעה לפי סעיף 06 א' המאפשרת להם לקיים הליך שימוע על מנת לשכנע להימנע מהגשת כתב אישום נגדם.

בכל אלה יעסוק הפורום במטרה לתת מענה בנושאים כה חשובים הנוגעים כמעט לכל אחת ואחד.