שינוי העילה בתיק עם רישום פלילי - פורום מחיקת רישום פלילי

שאלה חדשה
 • דוד

  נשלח ע"ידוד 11:11, 24 במרץ 2014

  שלום רב! לפני מספר חודשיים נסגר לי תיק בעילת "חוסר ראיות" העברה שהייתי חשוד בה זה "קבלת דבר בתחבולה" הבנתי שישנה אפשרות לשנות תעילה ל"חוסר אשמה" ע"י הגשת בקשה השאלה הנשאלת פה שלפי הבנתי גם בעילת "חוסר ראיות" הרישום הפלילי נמחק לאחר חמש שנים אז מה יוצא מכך אם אני ינסה לשנות תעילה? האם יש לזה השפעה אחרת? אודה לך אם תאיר לי קצת אור על התמונה? תודה רבה!

  השב
 • 14:48, 1 באפריל 2014

  יש משמעות רבה.
  ראשית, אומנם התיק מתיישן ונמחק, אך זוהי מחיקה פורמלית, כלומר, הרישום הפלילי אינו נמחק כלא היה, אלא נשאר רשום במאגרי המשטרה, והגופים המנויים על-פי החוק, יכולים לקבלו ולראותו.
  שנית, רישום פלילי שנסגר מעילת "חוסר ראיות" מביא עימו סנקציות אשר בכוח משטרת ישראל לבצע (למשל אישור לנשיאת נשק - יש להניח כי לא תקבל את אישור המשטרה, ולכן לא תוכל לשאת נשק- אלא אם תגיש ערעור על ההחלטה).

  לכן, אני מציע לך לפנות למדור רישום פלילי במטה הארצי, ולבקש לשנות את עילת סגירת התיק.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד נדב גרינוולד

מנהל הפורום: עו"ד נדב גרינוולד

סנגור פלילי וחבר הפורום הפלילי של לשכת עורכי הדין בישראל ובעל היתר לייצג חשודים ונאשמים בפני בתי הדי
למידע נוסף

077-6670423 חיוג
הודעה

הרישום הפלילי הוא אחד מסימני הזהות של כל אזרח במדינה. אזרחים רבים אוחזים ברישום פלילי אשר מונע מהם מקומות עבודה ופרנסה, פוגע בשמם הטוב וביחס החברה אליהם.

במקרים רבים הרישום הפלילי נובע מהרשעות ישנות ו/או תיקים שנסגרו בעילות של חוסר ראיות או חוסר עניין לציבור. כמו כן, חשודים בפלילים בעבירות מסוג פשע מקבלים כיום הודעה לפי סעיף 06 א' המאפשרת להם לקיים הליך שימוע על מנת לשכנע להימנע מהגשת כתב אישום נגדם.

בכל אלה יעסוק הפורום במטרה לתת מענה בנושאים כה חשובים הנוגעים כמעט לכל אחת ואחד.