תלונת שווא על אונס ממתלוננת סדרתית - פורום מחיקת רישום פלילי

שאלה חדשה
 • צילה

  נשלח ע"יצילה 20:05, 10 בפברואר 2015

  בעלי נעצר בידי המשטרה באוגוסט 2002 בעקבות תלונה על אונס שהוגשה נגדו. היה עצור יומיים נחקר בפוליגרף ולאחר מכן שוחרר. מאז אין לנו שמץ של מושג מה עלה בגורל התיק הזה ולא שמענו כלום לא מהמשטרה ולא מהפרקליטות. מה זה אומר לגבי התיק הזה? בזמן המעצר נמסר לי ע"י החוקרת כי אותה מתלוננת מוכרת כמתלוננת סדרתית על אונס וזה היה המקרה השלישי בו היא מגישה תלונות שווא.

  השב
 • 12:50, 12 בפברואר 2015

  כאשר מוגשת תלונת שווא, ניתן להגיש תלונה במשטרה וכן לתבוע את המתלונן, תביעה אזרחית לפיצויים. כמובן שצריך להוכיח כי התלונה הוגשה בכוונה, ובחוסר תום לב והינה שקרית. במישור הפלילי, בתלונות שווא של נשים בגין אלימות או אונס , קיימת הנחייה של הפרקליטות לא להעמיד את המתלוננת לדין (כדי לא להרתיע נשים מלהתלונן ) . יש לבדוק, אם התיק נסגר ואם לא נותר רישום משטרתי. במידה וכן, יש לפנות בבקשה לסגירת התיק, מומלץ ע"י עו"ד הבקי בתחום.
  עו"ד מירי פרידמן ועו"ד אייל שמולביץ
  מנהלי הפורום

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד נדב גרינוולד

מנהל הפורום: עו"ד נדב גרינוולד

סנגור פלילי וחבר הפורום הפלילי של לשכת עורכי הדין בישראל ובעל היתר לייצג חשודים ונאשמים בפני בתי הדי
למידע נוסף

077-6670423 חיוג
הודעה

הרישום הפלילי הוא אחד מסימני הזהות של כל אזרח במדינה. אזרחים רבים אוחזים ברישום פלילי אשר מונע מהם מקומות עבודה ופרנסה, פוגע בשמם הטוב וביחס החברה אליהם.

במקרים רבים הרישום הפלילי נובע מהרשעות ישנות ו/או תיקים שנסגרו בעילות של חוסר ראיות או חוסר עניין לציבור. כמו כן, חשודים בפלילים בעבירות מסוג פשע מקבלים כיום הודעה לפי סעיף 06 א' המאפשרת להם לקיים הליך שימוע על מנת לשכנע להימנע מהגשת כתב אישום נגדם.

בכל אלה יעסוק הפורום במטרה לתת מענה בנושאים כה חשובים הנוגעים כמעט לכל אחת ואחד.