נגישות
לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
יחיאל

כיצד מחושב מועד קבלת דמי שכירות

השכרתי דירה בחוזה לשנה בדצמבר 2013 וקיבלתי 12 צ'קים דחויים מתוכם 11 צ'קים לשנת 2014. האם עלי לחשב את כל ההכנסה לשנת קבלת התשלום 2013 או רק את הצ'ק הראשון? תודה מראש יחיאל

מנהל הפורום

יחיאל שלום, סעיף 8ב לפקודת מס הכנסה מחייב דיווח על הכנסה מדמי שיכור מראש גם אם ההכנסה כולל יותר משנת מס אחת. ולכן, בגדול אתה אמור לדווח על כל ההכנסה בשנת 2013. אולם, היות וקבלת את ההכנסה בשקים עתידיים, והיות ואתה מדווח על הכנסה זו על בסיס מזומן קרי עם פירעון השיק, אזי אתה יכול לדווח בשנת 2013 רק על השיק הראשון ואת כל יתרת השיק בשנת המס 2014. בהצלחה.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום מיסים