התלבטות בכתיבת דוח כספי על ניהול עיזבון - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
  • אור

נשלח ע"יאור 15:48, 10 בפברואר 2014

שלום רב אני אמור למלא דוח כספי על ניהול עזבון מתאריך פטירתה של אימי עד לסוף 2013 כ-5 שנים. ואני מתלבט מה לרשום בעמודת "ריכוז תקבולים" . לאימי היו 2 חשבונות בנק ,אחרי פטירתה הוצאנו צו ירושה ועימו נגשנו לבנקים שביצעו חלוקה לפי הצו, כיוון שאחינו הבכור מוגדר כ"נעדר", חלקו נשאר בבנקים ,ואנו הגשנו בקשה למינוי מנהל עיזבון וחלקו של האח עבר לניהולי. אני מתלבט האם לרשום בעמודת התקבולים את יתרת חשבונותיה, במועד פטירתה, או את חלקו של אחי שנעדר ומצוי בחשבון העזבון שפתחנו?

השב
  • 18:18, 12 בפברואר 2014

ילא להכליל סכום זה בתקבולים אבל יש לציין את חלקו של האח ובהערת ביניים כי מדובר בכספים שאינם שייכים לעיזבון האם למרות שמצויים בחשבונה.

תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.