תאריך לידה - פורום תביעות ביטוח סיעודי

 • יונתן

  נשלח ע"ייונתן 13:46, 14 ביולי 2015

  אבא שלי שילם שנים רבות לחברת ביטוח סיעודי. עתה הוא במצב סיעודי ויש בכוונתי להפעיל את הביטוח הסיעודי. שמתי לב שבדוחות מחב׳ הביטוח תאריך הלידה שלו שגוי כאילו היה צעיר ב- 7 שנים. אבי היה מופתע כשסבתי את תשומת ליבו לעיניין זה. אבי לא שם לב לכך ואומר שמעולם לא מסר לחב׳ הביטוח את התאריך השגוי. שאלתי היא במידה וחברת הביטוח תחפש עתה תירוץ לא לשם את דמי הסיעוד כמתחייב בפוליסה, האם תאריך הלידה השגוי יכול לשמש להם עילה לאי תשלום? האם הם יכולים לבוא בדרישה לתשלום רטרואקטיבי של פרמיה מתוקנת התואמת את הגיל האמיתי של אבי? איך אני יכול להוכיח שהטעות נעשת על ידי חברת הביטוח?

 • 16:27, 19 ביולי 2015

  יונתן שלום
  אכן, כפי שלו היה המצב הפוך, יכולת לדרוש החזרי פרמיות 7 שנים לאחור, כך גם יכולה חברת הביטוח לעשות כן, אם אכן התעריפים שונים.
  בכל מקרה - הגש את התביעה, כיוון שאחרת, תישאר עם פוליסה, שלעולם "תפחד" לתבוע על פיה ואז, תרדנה גם הפרמיות השגויות ששולמו לטמיון.

מבוטח אשר זקוק לעזרת אדם אחר בביצוע פעולות היומיום, זכאי להגיש תביעה לגמלת סיעוד למוסד לביטוח לאומי. כך גם מבוטח אשר רכש פוליסת ביטוח פרטית, בין דרך קופת החולים ובין באופן עצמאי, זכאי יהיה להגיש תביעה באם אינו מסוגל לבצע 3 מתוך 6 פעולות היומיום או באם הינו תשוש נפש.
פורום ביטוח סיעודי נועד ליתן מענה לסוגיות, המתעוררות עת פונה המבוטח למימוש זכויותיו למול גורמים אלה.