ביטוח סיעוד - פורום תביעות ביטוח סיעודי

שאלה חדשה
 • רוז

  נשלח ע"ירוז 16:46, 28 באוגוסט 2014

  שלום, חברת הביטוח הפניקס בתחילה דחתה את התביעה אך משהתעקשתי והוכחתי אחד לאחד שאין להם קייס הם אישרו לנו את תביעת הסיעוד. מלבד הוצאות המטפלת בקשתי הוצאות נוספות שלא אושרו ורציתי לדעת אם אני צודקת או טועה בבקשתי. ההוצאות הן: א) 50% מההוצאות הבאות: חשמל, מים, גז (טענתם היתה ש"אינם מכוסים במסגרת השיפוי בפוליסה") . ב) אינטרנט שנעשה לשימושה של המטפלת (לפני כן לא היה בבית אינטרנט. טענתם היתה "אינם מכוסים במסגרת השיפוי בפוליסה"). ג) 50% מהוצאות מזון (טענתם היתה שלפי חוזה ההעסקה, השכר לעובדת הזרה הוא כבר לאחר קיזוז הוצאות כלכלה כלומר מסכום הבסיס, המעסיק ראשי לנכות הוצאות כלכלה למטפל "). בפועל זה לא מכסה. מה דעתכם? תודה

  השב
 • 10:25, 7 בספטמבר 2014

  רוז שלום. פוליסת ביטוח הסיעוד, מאפשרת (לרוב) קבלת פיוי בלבד, כלומר סכום מסויים, הקבוע בפוליסה, ללא קשר להוצאות האמיתיות הקשורות לחולה הסיעודי. נראה לי שזה בדיוק המקרה אצלך. על מנת לתת תשובה מדוייקת, תצטרכי ליצור עמי קשר טלפוני, לתאם פגישה, שבה אבדוק את הפוליסה הספציפית בה מדובר ואז אוכל לבדוק אם את מקבלת את כל המגיע.

  תגובה
מבוטח אשר זקוק לעזרת אדם אחר בביצוע פעולות היומיום, זכאי להגיש תביעה לגמלת סיעוד למוסד לביטוח לאומי. כך גם מבוטח אשר רכש פוליסת ביטוח פרטית, בין דרך קופת החולים ובין באופן עצמאי, זכאי יהיה להגיש תביעה באם אינו מסוגל לבצע 3 מתוך 6 פעולות היומיום או באם הינו תשוש נפש.
פורום ביטוח סיעודי נועד ליתן מענה לסוגיות, המתעוררות עת פונה המבוטח למימוש זכויותיו למול גורמים אלה.