שאלה לגבי תשלום מחלה - פורום ייעוץ למעסיקים

שאלה חדשה
 • בן

  נשלח ע"יבן 12:43, 10 ביולי 2015

  היי, יש לי סיטואציה שאשמח לקבל עליה תשובה מבחינת החוק... אני בעל משרד המונה 3 עובדים. אחד העובדים יצא לחופשת מחלה באישור רופא למשך 14 ימים, לאחר 7 ימים החליט העובד לחזור לעבודה על דעת עצמו בטענה שמרגיש טוב יותר... במהלך יום העבודה לא חש בטוב ויצא הביתה ולאחר מכן המשיך את חופשת המחלה עד תום. כיצד עליי לחשב את תשלום דמי המחלה? הרי יום ראשון ויום אחרון של מחלה אינם משולמים, האם עליי לחשב כל תקופת מחלה בנפרד בשל הגעתו לעבודה? מה אומר החוק? אודה לקבלת תשובה :)

  השב
 • 10:09, 19 ביולי 2015

  ראשית נפנה אותך לחוק דמי מחלה. יום אחרון כן משולם בהתאם להוראות החוק. חזרה לעבודה לחצי יום, אינה קוטעת את רצף ימי המחלה במקרה כאמור.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספות, דמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.