פיטורי עובד שהפסיק להגיע לעבודה - פורום ייעוץ למעסיקים

שאלה חדשה
 • גידי

  נשלח ע"יגידי 15:29, 25 באוגוסט 2015

  עובד שלי ביקש העלאה בשכר וסירבתי. יום למחרת הוא לא הגיע למשרד וגם כל השבוע שאחריו ואין דרך לאתר אותו כלומר הוא לא עונה בנייד שלו ולא מגיב למיילים. בנוסף, הוא פונה לעובדים שלי ומלכלך עליי ןמנסה להסית אותם נגדי. אני רוצה לפטר אותו אבל השאלה היא אם אני אהיה מחויב לשלם לו פיצוים?

  השב
 • מנהל הפורום:ארז רוח משרד עו"ד

  עו״ד ארז רוח,מנהל הפורום

  16:36, 25 באוגוסט 2015

  בתי הדין לעבודה כבר הכירו בהתפטרות (או במקרים הפוכים בפיטורים) על-ידי התנהגות. של הצדדים. כאשר העובד שלך מפסיק להתייצב לעבודתו מבחירה שלו הרי שניתן לראות בהתנהגותו זו כהתפטרות.
  לכן, אין כל סיבה לפטר אותו.
  כמובן שמומלץ לשוב ולנסות ליצור עימו קשר ולקבל ממנו הבהרות באשר לסיבת היעדרותו.
  לגבי ההסתה, יתכן ומעשיו של העובד עולים כדי הוצאת לשון הרע ועליך לשקול הגשת תביעה נגדו או לפחות להזהיר את העובד מפני המשך מעשיו.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספות, דמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.