יציאה לחופשה כפויה ללא שכר - פורום ייעוץ למעסיקים

שאלה חדשה
 • בני

  נשלח ע"יבני 11:08, 27 באוקטובר 2015

  בחגים כפיתי על עובדים שלי יציאה לחופשה שהתחילה בערב ראש השנה עד שמחת תורה ועכשיו אני סוגר את העסק שוב למינימום חודש. מה הזכויות של העובדים למקרה שהם ירצו לתבוע אותי על הרעת תנאים או משהו כזה?

  השב
 • מנהל הפורום:ארז רוח משרד עו"ד

  עו"ד ארז רוח,מנהל הפורום

  08:12, 4 בנובמבר 2015

  בשאלתך לא פירטת מספיק על מאפייני העסקת העובדים (למשל אם מדובר בעובדים עם שכר גלובאלי או שעתי ואם שילמת להם בתקופת החופשה הכפויה ומה שילמת).
  לגופו של עניין אציין, כי ניכר מאופן ניסוח שאלתך שאין מדובר רק בחופשה כפויה המוגדרת בזמן, בטח לא בזמן סביר, אלא ככל הנראה כצעד מקדים לקראת סגירת העסק וללא כל קשר לחגים.
  סביר להניח שחלק נכבד מעובדיך לא יוכלו להתמודד עם יותר מחודש ללא שכר, קל וחומר לאחר חופשה כפויה קודמת שכאמור לא ברור משאלתך אם העובדים קיבלו בגינה שכר או תשלום בגין ניצול ימי חופשה, ולכן יחפשו מקור פרנסה חלופי.
  לא מן הנמנע שחלקם יראו לנכון לדרוש ממך פיצויי פיטורים וכמובן תשלום זכויות סוציאליות נוספות, כגון פדיון חופשה והבראה.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספות, דמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.