דמי טיפול להתאחדות התעשיינים בישראל - פורום ייעוץ למעסיקים

שאלה חדשה
 • הילה

  נשלח ע"יהילה 13:52, 30 בדצמבר 2015

  שלום, האם ארגון הייטק העוסק בתחום תשתיות תקשורת מחויב לשלם דמי טיפול ארגוני מקצועי להתאחדות התעשיינים בישראל? (ארגון שאינו חבר בהתאחדות התעשיינים בישראל ולא בארגון מעבידים אחר). תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:ארז רוח משרד עו"ד

  עו"ד ארז רוח,מנהל הפורום

  09:54, 31 בדצמבר 2015

  בחוק ההסכמים הקיבוציים נקבע, כי על כל עוסק שחל עליו צו הרחבה לשלם דמי טיפול לארגון מעסיקים וזאת, גם אם העסק אינו חבר בארגון המעסיקים מרצון.
  אין מפורט בשאלה אם צו הרחבה חל על חברת ההיי טק שלגביה נשאלה השאלה ואיזה צו, אם כן. יתכן שצו הרחבה כזה או אחר חל על החברה גם אם אינך יודעת זו ובמקרה של מחלוקת לעניין תחולת צו הרחבה, על בית הדין לעבודה להכריע.
  בית הדין לעבודה הוא גם המקום המוסמך לדון במחלוקות בין עסק לבין ארגון מעסיקים בעניין חובת תשלום דמי טיפול ארגוני ושיעור התשלומים.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספות, דמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.