עובדת הפרה סיכום שבע"פ - פורום ייעוץ למעסיקים

שאלה חדשה
 • ישי

  נשלח ע"יישי 15:32, 12 באפריל 2016

  יש לי עובדת שהתחילה לעבוד אצלי חמישה וחצי חודשים. בראיון הסברתי לה שאני מצפה שהעובד/ת שיעבדו בתפקיד שחיפשתי עבורו עובד יעבדו בתפקיד הזה לפחות שנה כי החפיפה בו יחסית ארוכה. היא אמרה שגם היא מחפשת עבודה לטווח ארוך. עכשיו היא הודיעה לי שהיא בהיריון ובאוגוסט אמורה ללדת מה הזכות שלי לאחר הסיכום שלי איתה שהיה בראיון?

  השב
 • מנהל הפורום:ארז רוח משרד עו"ד

  עו"ד ארז רוח,מנהל הפורום

  11:16, 17 באפריל 2016

  אין קשר בין הדברים, שכן עובדת בהריון עתידה לצאת לחופשת לידה ולאחריה לשוב לעבודתה ולהמשיך לעבוד באותה עבודה מבלי שיש לראות בכך נתק של עבודה ואין בהריונה כדי להוות הפרה של הסכם עבודה וגם לא של הבטחה לעבוד אצלך לטווח ארוך.
  אבהיר, כי גם חל עליך איסור לפגוע במשרתה של העובדת ובזכויותיה ללא קבלת היתר מהממונה על חוק עובדת נשים.
  אמנם טרם חלפו שישה חודשים ממועד תחילת העסקתה, אך גם פגיעה בעובדת בשל הריונה בטרם מלאו לה שישה חודשי העסקה בעייתיים ואסורים.
  עליך לדאוג למציאת עובד חלופי (או כל פתרון אחר) לתקופה בה תהיה העובדת בחופשת לידה.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספות, דמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.