דמי טיפול ארגוני-התאחדות בוני הארץ - פורום ייעוץ למעסיקים

שאלה חדשה
 • דרור

  נשלח ע"ידרור 21:17, 25 באפריל 2016

  הנני עוסק מורשה ,הוצאתי קבלן רשום בסיווג ג-1 בדצמבר 2014. קיבלתי דרישת תשלום ע"ס 3025 ש"ח ,דמי טיפול ארגוני לשנת 2015,מהתאחדות בוני הארץ. כיצד מחושב דמי הטיפול כאשר התאחדות בוני הארץ אינה יודעת את הכנסתי. איני מעסיק עובדים והכנסתי נמוכה. רשום בתקנות ההסכמים הקיבוציים שהתשלום מחושב עפ"י חצי אחוז ממה ששילמתי לעובדי..איזה עובדים ?? אייני מעסיק עובדים..האם מדובר על הכנסותי..?בטח לא הגיעו ל 605 אלף ש"ח..

  השב
 • מנהל הפורום:ארז רוח משרד עו"ד

  עו"ד ארז רוח,מנהל הפורום

  09:46, 1 במאי 2016

  אכן דמי טיפול מבוססים על תחשיבים כאלו ואחרים (בין היתר על בסיס תשלומים לעובדים ולעתים גם בהתבסס על מספר עובדים וחזור שנתי), אך ישנו גם רף מינימום.
  בכל מקרה, עליך להיוועץ באופן פרטני עם עו"ד לצורך בחינה דקדקנית של העסק שלך ואילו הסכמים קיבוציים וצווי הרחבה למשל חלים על העסק.
  באפשרותך כמובן גם להשיב ישירות לפנייה ולעדכן את התאחדות בוני הארץ בנתונים הרלוונטיים שציינת בשאלתך אשר יש בהם כדי לצמצם או אף לבטל את דמי הטיפול שנדרשו ממך.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספות, דמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.